O nás

O nás, kto sme?

Už od svojho vzniku sa LEONARDO úspešne odlišuje a vymedzuje spomedzi množstva cestovných kancelárií a agentúr, a to nielen kvalitnou a osobne overenou ponukou, ale predovšetkým osobitným a férovým prístupom ku všetkým klientom. Špecializujeme sa na kvalitné dovolenky prevažne v exotických destináciách. Aj v dnešnej modernej technickej dobe kladieme veľký dôraz na osobné poradenstvo pri výbere dovolenky, cesty alebo aj samostatnej letenky. Napriek tomu, že máme k dispozícii všetky dostupné online platformy s ponukou rôznych služieb, online predaj neponúkame.

Na česko-slovenskom trhu pôsobí cestovná kancelária LEONARDO-OSCAR s.r.o. už od roku 1997. Naše fungovanie sme zahájili zájazdami do Portugalska, kde sme v roku 1998 na svetovej výstave EXPO v Lisabone mali až 800 klientov. Ďalšími krajinami v našej ponuke boli Južná Afrika a Kostarika, ktoré v tom čase boli jediné bezvízové „exotiky“. Na slovenský trh sme ako prví priniesli charterové lety do tureckých letovísk Bodrum a Marmaris, a v roku 2003 aj prvé „exotické“ charterové lety na Srí Lanku, Maledivy a do Dubaja. V nasledujúcom roku aj na ostrov Maurícius. V roku 2010 sme pripravili letecké zájazdy pre viac ako 400 slovenských fanúšikov na MS vo futbale v Južnej Afrike. Leonardo ako prvá cestovná kancelária v Česko-Slovensku v roku 2012 usporiadala unikátnu 24-dňovú Cestu okolo sveta privátnym lietadlom pre 64 cestujúcich a v nadväznosti na veľmi pozitívne reakcie všetkých účastníkov v tomto produkte naďalej pokračujeme. Na jeseň 2024 organizujeme už 7. edíciu tohto atraktívneho zájazdu. V roku 2019 sme pridali do našej ponuky gurmánsko-poznávacie a zážitkové zájazdy do celého sveta len pre malé skupiny so slovenským sprievodcom.

Sme autorizovaným agentom IATA (medzinárodného združenia leteckých prepravcov), a tak sme schopní prepraviť vás kamkoľvek do sveta, predovšetkým však spolupracujeme s renomovanými leteckými spoločnosťami, ktoré vás do sveta dopravia nielen výhodne, ale predovšetkým pohodlne, s kvalitnými službami na palube a v neposlednom rade bez zbytočného čakania. To isté platí aj o hoteloch – jednotlivé destinácie pravidelne navštevujeme a ubezpečujeme sa o kvalite nami preferovaných hotelov.

LEONARDO – The Art of Travel alebo Umenie cestovať
V Leonarde poskytujeme najkvalitnejšie personalizované poradenstvo v cestovaní za oddychom, poznaním, zábavou, športom, nákupmi alebo pracovnými záujmami. Samotné cestovanie v dnešnej dobe už nie je nijako zložité, ale „umením“ stále zostáva dobre a správne si vybrať, a predovšetkým zorganizovať dovolenku alebo cestu, na ktorú sa vydáte. Máme už 26 rokov bohatých skúseností, precestovali sme viac ako 90 krajín na všetkých kontinentoch, osobne sme navštívili a vyskúšali stovky hotelov a desiatky leteckých spoločností.

LEONARDO – The Art of Travel je predovšetkým filozofia dovolenky „ušitej“ priamo na mieru vašim preferenciám, potrebám a nárokom. V našej cestovnej kancelárii nenapĺňame lietadlá, termíny a hotely zákazníkmi, zakladáme si na tom, aby sme napĺňali vaše požiadavky a želania. U nás v ponuke nenájdete fixne stanovené termíny zájazdov, až na pár výnimiek ako sú unikátne tematické a zážitkové gurmánsko-poznávacie zájazdy a Cesty okolo sveta.
„Umenie cestovať“ znamená maximálne zosúladenie výberu dovolenkovej destinácie a hotela (nie každému napríklad vyhovuje rušné / veselé prostredie alebo naopak nemá rád len celodenný pasívny relax pod palmami), správneho / vhodného termínu pre vybranú lokalitu, najpohodlnejšej a najvýhodnejšej dopravy, a v neposlednom rade aj voľby „ľudí“, s ktorými strávim svoju dovolenku. Aby toto všetko „klaplo“ a výsledok bol viac ako len dobrý, treba mať veľa skúseností, patričného „know how“, organizačných schopností a empatie.

Sme tu preto, aby sme vedeli pomôcť a poradiť s výberom vhodného miesta pre vysnívanú dovolenku či cestu. Aby sme ju vymysleli, naplánovali, skombinovali, pripravili a zariadili do najmenších detailov. Nie vždy je to jednoduché a rýchle, ale o to viac nás teší konečný výsledok =  spokojnosť našich klientov. Nepridáte sa k nim aj vy?

V Leonarde sme presvedčení, že presne toto vám vieme ponúknuť. Stačí nás kontaktovať (cez formulár na webe, e-mailom alebo telefonicky – viď Kontakt) a budeme sa plne venovať vašej požiadavke tak, aby naša ponuka vyhovovalo predovšetkým vašim predstavám. Už sa na vás tešíme!