MALAJZIA

MALAJZIA

Hlavné mesto Kuala Lumpur
Počet obyvateľov 29 600 000
Úradný jazyk bahasa melayu, anglický
Rozloha 329 847 km2
Náboženstvo 53% moslimské, 17% budhistické, 7% hinduistické
Mena malajzijský ringgit (MYR)

Táto ešte donedávna zabudnutá krajina, dnes ponúka celkom zaujímavú kombináciu exotiky a zároveň civilizovaného prostredia s pôvodnou autentickou architektúrou a koloniálnymi pamiatkami, ktoré úspešne odolávajú tým najmodernejším stavbám. Malajzia má povesť vľúdnej a pokojnej krajiny. Multietnické obyvateľstvo spolu vychádza dobre, prírodné katastrofy ju obchádzajú a na dotieravých obchodníkov naďabíte len málokedy. Obdivovať tu môžete históriu aj najmodernejšie skvosty. Súčasťou Malajzie je aj skupina 99 ostrovčekov v súostroví Langkawi. Turisti tu nájdu všetko od úžasných pláží, cez turistické chodníčky, potápačské centrá až po staré pamiatky. Možností na ich spoznávanie je neúrekom. Jazda člnom pomedzi ostrovy okolo rybárov, pobrežných jaskýň alebo bádanie v podmorskom kráľovstve je výzva, ktorá sa neodmieta. Na hadích farmách môžete zase z bezpečnej blízkosti pozorovať exotické hady. Niektorí viac ako hady uprednostnia bezpečný šport. Na Langkawi sú aj golfové ihriská, ktoré svojou úrovňou spĺňajú očakávania aj najnáročnejších fajnšmekrov. Hlavným a najväčším mestom je metropola Kuala Lumpur ležiaca na sútoku riek Kland a Gombak. Je to mesto, kde sa spájajú moderný kozmopolitný život s nostalgiou starého sveta. Pri návšteve mesta budete fascinovaní panorámou najmodernejších mrakodrapov a hôr rysujúcimi sa vich pozadí. Ak ste sa dostatočne nadýchali domácej atmosféry, mesto ponúka aj možnosť nakúpiť luxusný tovar za výhodnú cenu.

KEDY CESTOVAŤ
Súostrovie Langkawi je najideálnejšie navštíviť v období január – apríl (najmenej zrážok) a Kuala Lumpur v období apríl – september (najmenej zrážok). Monzúny ovplyvňujú počasie len na východnom pobreží, na západnom rýchle, silné a krátke dažde.

AKO CESTOVAŤ
Leonardo odporúča do Malajzie / Kuala Lumpur lety s jedným pohodlným prestupom z Viedne i Budapešti spol. Emirates, Qatar alebo Turkish. Krátky stopover / zastávka v Emirátoch alebo v Katare je atraktívnym spestrením dovolenky. Občania SR a ČR cestujúci do Malajzie na menej ako 90 dní nepotrebujú vstupné víza. Stačí cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov po plánovanom návrate z dovolenky.

O prípadných zmenách alebo úpravách podmienok na vstup do krajiny a o aktuálne najvýhodnejších leteckých spojeniach vás budeme informovať pri rezervácii zájazdu.