ISLAND

ISLAND

Hlavné mesto Reykjavík
Počet obyvateľov 368720
Úradný jazyk islandčina
Rozloha 102775 km2
Náboženstvo 75% kresťanstvo
Mena islandská koruna (ISK)

Island je jednoznačne najexotickejšou krajinou Európy, je absolútne jedinečný a len málokde na našej planéte nájdete toľko inakosti na jednom mieste ako práve tu. Tu nájdete nekonečné krásy prírody, od studeného Atlantiku k horúcim prameňom, od nekonečných ľadovcov po lávu chrliace sopky, od pokoja hôr až po dravé vodopády a vybuchujúce gejzíry, od starých severských bájok a trolov až k moderným eko-technológiam a zdravému prístupu k životu. Od nekonečných slnečných dní až po poľovačku na polárnu žiaru. Víta Vás mesačný ostrov, krajina ohňa a ľadu.

KEDY CESTOVAŤ
Za top sezónu pre návštevu sa považuje leto, kedy prakticky nezapadá slnko. Dni sú neuveriteľne dlhé, teplota je okolo 20 stupňov. Príjemným obdobím celkovo sú mesiace máj až september. Kto sa sem chce vybrať za naháňaním polárnej žiary, príde v októbri alebo v novembri. Zimné mesiace sú opakom letných a slnko takmer nevychádza. Vo všeobecnosti však platí, že na Islande viete v priebehu jedného dňa zažiť všetky štyri ročné obdobia.

AKO CESTOVAŤ
Z Viedne do Rejkjavíku odporúčame letieť s jedným prestupom let. spoločnosťou Lufthansa/Austrian.
Na Island je možné cestovať s cestovným pasom alebo občianskym preukazom. Pas musí byť platný minimálne 3 mesiace po odchode z krajiny. Občania SR sa na Islande môžu bez registrácie zdržiavať po dobu 90 dní.

O prípadných zmenách alebo úpravách podmienok na vstup do krajiny a o aktuálne najvýhodnejších leteckých spojeniach vás budeme informovať pri rezervácii zájazdu.