MAURÍCIUS

MAURÍCIUS

Hlavné mesto Port Louis
Počet obyvateľov 1,3 mil.
Úradný jazyk anglický, francúzsky
Rozloha 2 040 km2
Náboženstvo 52% hinduistické, 30% rímsko-katolícke, 13% moslimské
Mena mauricijská rupia

Tento neveľký ostrov uprostred Indického oceánu pripomína raj. Hlavne ten dovolenkový. Veď kde inde na svete nájdete hotely, v ktorých sa držia zásady rovnaký počet personálu ako hotelových hostí? Okrem prvotriednych služieb má aj ideálnu polohu, leží na juhozápade najteplejšieho oceánu sveta, more je tam modré rovnako ako obloha nad ním a charakteristickým znakmi ostrova sú aj zvyšky nedotknutej prírody. Ostrov od severu na juh meria 60 km a od východu na západ ešte o 20 menej. Ale 330 km pobrežia tvoreného prevažne bielym pieskom a plytkými lagúnami vám na dokonalý relax určite postačí. Maurícius je tiež ostrovom kontrastov. Prekvapí vás neuveriteľná zmes jazykov a národností, ktorá však pridáva tomuto miestu na atraktivite. Ukážkový multikulturalizmus je výsledkom pestrej histórie ostrova. Obyvateľstvo tvorené zmesou národností ázijského, afrického a európskeho pôvodu žije vo vzájomnej zhode a spoločne slávia všetky sviatky. Úradným jazykom je angličtina, domáci však väčšinou hovoria francúzskym dialektom, kreolsky. Výhodou kozmopolitného charakteru ostrova je i bohatá a rôznorodá ponuka výbornej miestnej kuchyne. Ak ste milovníci golfu, tento ostrov je pre vás doslova raj.
Neopakovateľná prírodná scenéria, jazierka či odpaly cez morské zátoky uspokoja aj tých najnáročnejších. Maurícius disponuje mnohými 18-jamkovými ihriskami.

KEDY CESTOVAŤ
Na Mauríciu sa dá dovolenkovať skoro po celý rok. Teplé a suché zimy s priemernými teplotami 24 – 26°C sú ideálne pre golfistov (jún – október), horúce a vlhké letá s teplotami okolo 30°C pre plážových dovolenkárov (november – máj), v letnom období sa môžu vyskytovať cyklóny (december – február).

AKO CESTOVAŤ
Leonardo odporúča na Maurícius priame lety z Viedne spol. Austrian alebo lety s jedným pohodlným prestupom z Viedne i Budapešti spol. Emirates alebo Turkish. Krátky stopover / zastávka na ceste späť v Emirátoch je atraktívnym spestrením dovolenky. Občania SR a ČR
cestujúci na Maurícius na menej ako 90 dní nepotrebujú vstupné víza. Stačí cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov po plánovanom návrate z dovolenky.

O prípadných zmenách alebo úpravách podmienok na vstup do krajiny a o aktuálne najvýhodnejších leteckých spojeniach vás budeme informovať pri rezervácii zájazdu.