BARBADOS

BARBADOS

Hlavné mesto Bridgetown
Počet obyvateľov 288 725
Úradný jazyk anglický
Rozloha 430 km2
Náboženstvo 63% protestantské, 4% rímsko-katolícke
Mena barbadoský dolár (BBD)

Barbados, ležiaci v súostroví Malé Antily, je najvýchodnejším ostrovom Karibiku. Nádherné pláže, jaskyne, podzemné jazerá, hlavné mesto Bridgetown s jedinečnou zmesou modernej a koloniál nej architektúry a vynikajúci rum, to sú len niektoré z lákadiel tohto tropického raja. Až na rozľahlé hlavné mesto a letoviská po jeho stranách je krajina pozoruhodne vidiecka. Korálové útesy lemujúce hranice ostrova sú dokonalým miestom na šnorchlovanie a potápanie. Obrovské množstvo pestrofarebných kvetín vrátane orchideí, prekrásne záhrady či „kvetinový les“ očaria každého milovníka prírody. Korytnačky, netopiere a jašterice sú typickým predstaviteľom tunajšej fauny. Pre tých, čo na dovolenke radi športujú, sú na ostrove pripravené vodné radovánky (kajak, parasailing, surfing, windsurfing, potápanie), obľúbený je kriket, pólo, konské dostihy a samozrejme golf (Barbados ponúka jedny z najlepších golfových ihrísk v Karibiku). Po aktívnom športovom vyžití určite príde vhod posedenie v ulici Baxteręs Road pri poháriku povestného Mount Gay rumu. Bežnými dovolenkármi sú najvyhľadávanejšie pláže na pokojnejšej, západnej strane, kde sa palmy ohýbajú ponad azúrové more a umožňujú nerušený relax. Plávanie, šnorchlovanie, výlety na motorových člnoch alebo katamaránoch, dopĺňajú bohatú kulisu tunajších aktivít. Na východnom pobreží sú pláže široké, no veterné, ideálne pre surfistov. Crane Beach, situovaná na juhovýchode ostrova, býva zaraďovaná medzi najkrajšie pláže sveta.

KEDY CESTOVAŤ
Výhodou Barbadosu je priaznivá klíma, kedy intenzívne slnečné lúče zmierňuje a tak trochu spríjemňuje čerstvá bríza. Najviac zrážok padne od júna do októbra, od novembra do apríla je prevažne jasno a teplo s teplotami okolo 30°C.

AKO CESTOVAŤ
Leonardo odporúča na Barbados lety z Viedne s jedným prestupom spol. Austrian alebo Bristish. Krátky stopover / zastávka v USA je atraktívnym spestrením dovolenky. Občania SR a ČR cestujúci na Barbados na menej ako 90 dní nepotrebujú vstupné víza. Stačí cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov po plánovanom návrate z dovolenky.

O prípadných zmenách alebo úpravách podmienok na vstup do krajiny a o aktuálne najvýhodnejších leteckých spojeniach vás budeme informovať pri rezervácii zájazdu.