SVÄTÁ LUCIA

SVÄTÁ LUCIA

Hlavné mesto Castries
Počet obyvateľov 163 000
Úradný jazyk anglický
Rozloha 616 km2
Náboženstvo 67 % rímsko-katolícke, 8 % adventisti, 5 % pentekostalizmus, 2 % anglikánske a rastafariáni
Mena východokaribský dolár (XCD), akceptuje sa aj USD

Kúzlo Svätej Lucie spočíva v úžasnej zmesi vysokých hôr vulkanického pôvodu, pralesa, nížin a pláži. Ostrovný štát nájdete na východnom okraji Karibského mora v súostroví Malé Antily medzi Martinikom a Svätým Vincentom. Je to miesto pre tých, ktorí hľadajú romantickú atmosféru a piesočnaté pláže. Vyhľadávaným miestom na ostrove je svetoznáma zátoka Marigot Bay, pôvabné miesto na severozápade ostrova s malou plážou a palmami, ktoré chráni kopcovitá krajina. Hory sú pokryté zeleným pralesom, popretkávaný množstvom malých riek a vodopádov a na ich svahoch rastú farebné a omamne voňajúce stromy, rastliny a nájsť tam môžete aj exotické orchidei. Prales je obývaný množstvom rozmanitých vtákov, a keď budete mať šťastie, uvidíte aj národný symbol Sv. Lucie, papagája Amazoňana mnohofarebného. Dominantou ostrova sú dva od mora sa zdvíhajúce vrcholy. Petit Piton a Gros Piton. Toto magické miesto, bolo v roku 2003 zapísané do zoznamu prírodných pamiatok UNESCO. Na severozápade ostrova sú pláže charakteristické jemným bielym pieskom, prípadne zlatým. Juhovýchodné pobrežie je charakteristické množstvom zátok, ktoré sú zväčša prístupné len loďou. Východná strana ostrova je horšie chránená pred poveternostnými vplyvmi, preto má drsnejšie podmienky na kúpanie. Na západnej strane ostrova sú zaujímavé lokality na potápanie. Na severe ostrova sú i 18-jamkové golfové ihriská.

KEDY CESTOVAŤ
Počasie na Svätej Lucii je tropické, vlhké a horúce, čiastočne ovplyvňované severovýchodnými vetrami. Obdobie medzi decembrom a aprílom je pomerne suché, teplé a bez zrážok. Teploty vzduchu aj vody sú počas celého roka približne rovnaké, medzi 28 – 31°C. Aj počas obdobia hurikánov (júl – október), ktoré je pre Karibskú oblasť typické, netrvajú dažde dlho.

AKO CESTOVAŤ
Leonardo odporúča na Svätú Luciu lety z Viedne s jedným prestupom spol. Air Canada alebo Austrian. Krátky stopover / zastávka v Kanade alebo USA je atraktívnym spestrením dovolenky. Občania SR a ČR cestujúci na Svätú Luciu na menej ako 90 dní nepotrebujú vstupné víza. Stačí cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov po plánovanom návrate z dovolenky.

O prípadných zmenách alebo úpravách podmienok na vstup do krajiny a o aktuálne najvýhodnejších leteckých spojeniach vás budeme informovať pri rezervácii zájazdu.