ZANZIBAR A TANZÁNIA

ZANZIBAR A TANZÁNIA

Hlavné mesto Dodoma
Počet obyvateľov 48,2 mil.
Úradný jazyk swahilijský, anglický
Rozloha 947 300 km2
Náboženstvo 35% moslimské (99% na Zanzibare), 30% kresťanské
Mena tanzánsky šiling

Kilimanjaro, Ngorongoro, Serengeti a Zanzibar sú najvyhľadávanejšie perly africkej Tanzánie, všetky zabalené do jednej krajiny. Krásna a divoká príroda však ani zďaleka nie je všetko, čo Tanzánia ponúka. V časovom rozpätí niekoľkých hodín si môžete zaleňošiť na idylických plážach, prezrieť ruiny starobylých svahilských miest, alebo zažiť najlepšie safari na svete. Súostrovie Zanzibar si vyslúžilo obľubu nielen vďaka svojim krásnym plážam, koralovým útesom, tyrkysovým lagúnam, bohatým podmorským životom, ale taktiež vďaka bohatej a  zaujímavej histórii. Ostrov je kvôli hojnosti voňavých rastliniek vanilky, muškátu a klinčeka známy aj pod označením „Ostrov korenín“. Perla Afriky leží 40 km od východných brehov Afriky. Kedysi tu bolo najväčšie stredisko obchodu s otrokmi. Dnes je táto temná stránka ostrova minulosťou a súčasným najväčším lákadlom sú nádherné pláže, kde má piesok úžasnú bielu farbu, okolo rastú kokosové palmy, tropická vegetácia a všade vládne pokojné ticho. Kúpanie je periodicky „spestrené“ opakujúcim sa veľkým prílivom a odlivom. Hlavne na východnom pobreží sa striedajú veľmi často (4x za deň) a odhalia niekoľko stovák metrov dlhý úsek mora (odporúčame obuv do vody).

KEDY CESTOVAŤ
Na Zanzibare sa dá dovolenkovať viac-menej po celý rok. Priemerná teplota je aj počas európskeho leta okolo 27°C. Od decembra do marca sú teploty vzduchu až okolo 30°C. Obdobie s najčastejším výskytom zrážok je apríl – máj (tzv. zelená sezóna s dlhšími dažďami) a krátke dažde / prehánky sú v novembri a decembri.

AKO CESTOVAŤ
Leonardo odporúča na Zanzibar lety z Viedne i Budapešti s jedným pohodlným prestupom spol. Emirates, Qatar, KLM alebo Turkish. Občania SR a ČR cestujúci na Zanzibar / Tanzánie potrebujú vstupné víza a cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov po plánovanom návrate z dovolenky. Turistické víza získate priamo na letisku Zanzibar za poplatok 50,- USD.

Pri vstupe do Tanzánie sa vyžaduje vakcinácia proti žltej zimnici (medzinárodný očkovací preukaz), pokiaľ je vstup do krajiny z niektorej africkej krajiny s jej výskytom.

O prípadných zmenách alebo úpravách podmienok na vstup do krajiny a o aktuálne najvýhodnejších leteckých spojeniach vás budeme informovať pri rezervácii zájazdu.