FRANCÚZSKO

FRANCÚZSKO

Hlavné mesto Paríž
Počet obyvateľov 67,1 mil.
Úradný jazyk francúžština
Rozloha 640,679 km2
Náboženstvo 51% kresťanské, 40% bez viery, 6% islam
Mena euro

Francúzsko je s rozlohou 550 000 km2 najväčším štátom západnej Európy, zaberá takmer 1/5 celkovej rozlohy Európskej Únie.

Krajina galského kohúta je nevyčerpateľnou studnicou histórie, kultúry, prírodných krás, svetovej gastronómie. Učaruje Vám aj desiata návšteva tejto krajiny. Až sa sami seba pýtate, či si jedna krajina zaslúžila do vienka toľkej rozmanitosti. A ináč, viete, že väčšinu divákov Tour de France cyklistika vlastne nezaujíma?

Francúzi radi hovoria, že v ich krajine je celá Európa. Na zozname Svetového dedičstva UNESCO má Francúzsko zapísaných 39 miest. Bohaté kultúrne vyžitie a oslava umenia je súčasťou francúzskeho spôsobu života.

V lete si tu môžete užívať relaxačnú dovolenku na preslávenom francúzskom pobreží. Známe letoviska na Francúzskej riviére, či na pobreží Stredozemného mora sú dovolenkovou adresou najznámejších, či najvplyvnejších ľudí sveta. Prečo? Jednoducho majú povestný francúzsky šmrnc.

Alebo preferujete skôr zimné dobrodružstvo vo Francúzskych alpách? Sklamaní nebudú ani milovníci prírody. 85% územia Francúzska tvorí nádherná zvlnená krajina.

Populárna je i francúzska gastronómia. Určite ochutnajte miestne vína a syry. Slávne francúzske špeciality sú podávané po celej krajine.

KEDY CESTOVAŤ
Francúzsko je celoročná destinácia a ideálny čas pre návštevu bude záležať od toho, čo sa chystáte vo Francúzsku robiť. Od zimnej lyžovačky v Alpách, víkendových pobytoch v Paríži, putovaní po Normandii, či Provensálksu, cez vinobranie v Champagne až po leňošenie na plážach v St. Tropéz sa tu dá robiť naozaj všetko, a to po celý rok.

AKO CESTOVAŤ
Z Bratislavy alebo Viedne do Paríža odporúčame letieť priamym letom spoločnosťou Austrian Airlines, Ryanair alebo Air France.
Pre vstup do krajiny vám bude postačovať platný občiansky preukaz.

O prípadných zmenách alebo úpravách podmienok na vstup do krajiny a o aktuálne najvýhodnejších leteckých spojeniach vás budeme informovať pri rezervácii zájazdu.