MALDIVY

MALDIVY

Hlavné mesto Male
Počet obyvateľov 394 000
Úradný jazyk divehi, anglický
Rozloha 298 km2
Náboženstvo 99% moslimské
Mena maledivská rupia, USD

Najkrajšie západy slnka, prázdne snehobiele pláže, pokoj a súkromie. Takto nejako vyzerá raj všetkých dovolenkárov, ktorí túžia len po jednom. Oddýchnuť si. A kde takýto raj nájdete? Odpoveď leží približne 600 km na juhozápad od južného cípu Indie, kde sa ďaleko od pevniny nachádza miesto podozrivo pripomínajúce raj na zemi. Súostrovie Maldivy. Svoju jedinečnosť potvrdzujú už pri pohľade z vtáčej perspektívy, kde pripomínajú perly roztrúsené na smaragdovom tanieri. Takýto jedinečný úkaz tvorí zoskupenie 1 190 ostrovov, z ktorých ani jeden nemeria v najširšom mieste viac ako 2 km a neleží vyššie ako len niekoľko málo metrov nad hladinou mora. Ostrovy sú také malé, že obísť každý z nich dookola vám nepotrvá dlhšie ako dvadsať minút. Približne na 150 z nich sú vybudované rezorty a asi 200 obývajú domorodci. Niekomu by sa mohlo zdať, že na Maldivách musí byť po istej dobe poriadna nuda. Na jednej strane je pravda, že na ostrovoch rozhodne netreba očakávať bujarý nočný život, na strane druhej však Maldivy ponúkajú množstvo spôsobov na vybitie energie. Miestni hovoria, že na Maldivách potrebujú ľudia tri veci: loď, aby sa tam dostali, veľa pokoja, aby si ho mohli užiť a nakoniec potápačské okuliare, aby si mohli pozrieť všetky tie poklady, ktoré sú ukryté pod vodou.

KEDY CESTOVAŤ
Na Maldivách sa dá dovolenkovať po celý rok, keďže ležia na rovníku. Najideálnejšie počasie je v období november – apríl, v mesiacoch jún – september treba rátať s častejšími zrážkami, avšak teplota mora 27°C a vzduchu 30 – 32°C zostáva celoročne veľmi priaznivá.

AKO CESTOVAŤ
Leonardo odporúča na Maldivy priame lety z Viedne spol. Austrian alebo lety s jedným pohodlným prestupom z Viedne i Budapešti spol. Emirates, Qatar, Etihad alebo Turkish. Krátky stopover / zastávka na ceste späť v Emirátoch alebo Katare je atraktívnym spestrením dovolenky. Občania SR a ČR cestujúci na Maldivy namenej ako 30 dní nepotrebujú vopred vstupné víza. Stačí cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov po plánovanom návrate z dovolenky.

O prípadných zmenách alebo úpravách podmienok na vstup do krajiny a o aktuálne najvýhodnejších leteckých spojeniach vás budeme informovať pri rezervácii zájazdu.