MEXIKO

MEXIKO

Hlavné mesto México
Počet obyvateľov 110 mil.
Úradný jazyk španielsky (oficiálny), anglický
Rozloha 1 964 375 km2
Náboženstvo kresťanské
Mena peso (MXN), akceptuje sa aj USD

Mexiko je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií sveta. Ročne sa sem za oddychom, plážami a slnkom vyberie takmer 25 miliónov ľudí. Mexiko je obrovská krajina s početnou populáciou. Krajina má pre svojich hostí pripravené úžasné pláže, moderné mesta, príjemnú klímu a v neposlednom rade jedinečnú kuchyňu. Má všetko, čo svetová top destinácia má mať. Pláže s modernou turistickou výbavou na juhu krajiny na polostrove Yucatán sú základom. Nádherné pláže však ťažko pritiahnu desiatky milióny ľudí. Turisti chcú príbeh. A ten Mexiko má. Pred príchodom Európanov tu fungovalo hneď niekoľko komplexných civilizácií, ktoré v krajine zanechali pyramídy a množstvo ďalších historických skvostov. Najväčšou turistickou destináciou krajiny je Cancún – turisticky veľmi obľúbené mesto na polostrove Yucatán v juhovýchodnom Mexiku. Jedno z najlepšie zachovaných pobrežných mayských miest, Tulum, je dnes populárnou turistickou destináciou. Plážovou top lokalitou je Playa del Carmen, donedávna malá ospalá dedinka, ktorá sa v posledných rokoch neuveriteľne rozrástla. Nachádza sa priamo oproti ostrovu Cozumel a asi 68 km južne od Cancúnu. Na svoje si prídu deti i dospelí, golfisti i potápači, vyznávači relaxačnej plážovej all inclusive dovolenky i aktívni bádatelia.

KEDY CESTOVAŤ
Oblasť Cancúnu spadá do tropického vlhkého podnebia. Denná teplota sa pohybuje v rozmedzí 26 °C až 36 °C, maximá sú dosahované v letných mesiacoch medzi májom a augustom. V lete sa objavujú občasné a prechodné silné tropické lejaky, od septembra do novembra sa môžu vyskytnúť dažde a silný vietor a občas aj hurikán. Teplota mora sa pohybuje v rozmedzí 26 °C (zima) až 29 °C (leto).

AKO CESTOVAŤ
Leonardo odporúča do Mexika / Cancúnu lety z Viedne i Budapešti s jedným prestupom spol. Air France a Swiss. Občania SR a ČR cestujúci do Mexika na menej ako 180 dní nepotrebujú vstupné víza. Stačí cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov po plánovanom návrate z dovolenky.

O prípadných zmenách alebo úpravách podmienok na vstup do krajiny a o aktuálne najvýhodnejších leteckých spojeniach vás budeme informovať pri rezervácii zájazdu.