EKVÁDOR

EKVÁDOR

Hlavné mesto Quito
Počet obyvateľov 18 mil
Úradný jazyk španielčina
Rozloha 283,561 km2
Náboženstvo 93,1% kresťanské, 6,1% bez viery
Mena americký dolár (USD)

Ekvádor v jeho severnej časti pretína rovník. Jeho susedmi sú Kolumbia, Peru a Pacifický oceán. Práve v Pacifiku, asi 900 km od pevniny leží svetoznáme súostrovie Galapágy, ktoré patrí Ekvádoru. Tak ako aj inde v Amerikách obývali úrodné časti krajiny indiánske kmene. V prvej polovici 16.storočia sa krajina dostala do správy dobyvateľského Španielska a boli to práve Španieli, ktorí krajinu vďaka polohe na rovníku (equator = rovník), pomenovali. Najväčším bohatstvom a výnimočnosťou krajiny je úžasná príroda a jej biodiverzita. Dokazuje to aj prítomnosť viac ako 24 000 druhov rastlín. Čo sa týka diverzity, práve tu v Ekvádore viete v priebehu jedného dňa zažiť džungľu, zasnežené kopce i rozprávkové pláže. Územím prechádzajú Andy, kde nájdete sneh, sopky, či horúce pramene.

KEDY CESTOVAŤ
Ekvádor ležiaci na rovníku je celoročnou destináciou. Vo všeobecnosti sa striedajú dve ročné obdobia – obdobie sucha a obdobie vlhka. Priemerné teploty v prvej polovici roka dosahujú 23, v druhej 27 stupňov Celzia.

AKO CESTOVAŤ
Leonardo odporúča let z Viedne do Ekvádoru s jedným prestupom let.spoločnosťou KLM. S Ekvádorom nemá Slovensko vízovú povinnosť a tak na vycestovanie stačí pas platný 6 mesiacov po odchode z Ekvádoru.

O prípadných zmenách alebo úpravách podmienok na vstup do krajiny a o aktuálne najvýhodnejších leteckých spojeniach vás budeme informovať pri rezervácii zájazdu.