India

India

Hlavné mesto New Delhi
Počet obyvateľov 1 324 171 354
Úradný jazyk hindi, anglický
Rozloha 3 287 263 km2
Náboženstvo 80% hinduistické, 14% moslimské, 2,3% kresťanské, 1,7% sikhovia, 3% ostatné
Mena indická rupia

Obrovskou výhodou Indie je,
že každý návrat do tejto krajiny
znamená nové dobrodružstvo.

 

Možno ani plný slovník superlatívov by nedokázal opísať Indiu, krajinu, ktorá má pre cestovateľov rovnaký význam ako Galapágy pre zoológov. Neustále je plná vôní, mení sa každým prejdeným kilometrom a svojou jedinečnosťou a rozprávkovými scenériami láka všetkých, pre ktorých je spoznávanie našej planéty súčasťou životného štýlu. Okrem najznámejších štátov, ako sú Radžastan, Goa alebo Pandžáb tu totižto čaká na návštevníkov ďalších dvadsaťpäť. Kerala je jedným z nich a údajne tu žijú indickí bohovia. Úzky pruh večne zelenej vegetácie, vtlačený medzi lesnaté hory Západného Ghátu a Arabského mora, leží na juhozápadnom pobreží krajiny. Kerala je tropický štát a je to jedno z miest s najvyššou biodiverzitou na svete. Hory Západného Ghátu prudko klesajú z výšky 2500 metrov k hladine mora a plážam, ktorých tu je 590 kilometrov. Tie v kombinácii s množstvom paliem a bielym pieskom ponúkajú takmer gýčový luxus. Vďaka monzúnom a tropickému podnebiu tu vyrástla hustá džungľa, popreplietaná množstvom vodných kanálov, dlhých riek. 900 kilometrový systém takzvaných „backwaters“ ukrýva uprostred mestá, dediny, polia či kokosové lesy. V Kerale sa určite nevyhnete návšteve hlavného mesta Trivandrum. Uvidíte chrám Padmanabhasvami alebo verejnosti prístupnú časť kráľovského paláca Puttan Malika, ktorý ešte aj dnes obýva kráľovská rodina. Asi 12 kilometrov od metropoly nájdete jedny z najkrajších pláží na svete. Najznámejšia je pláž pri mestečku Kovalam. Obľúbenou sa stala pre jej plytké pobrežné vody a nízke prílivové vlny. Jej najväčšia sláva však vyvrcholila začiatkom 70. rokov minulého storočia, kedy sa tu presúvali masy hipisákov. Práve vtedy začala transformácia obyčajnej rybárskej dedinky na svetoznámy turistický rezort. Lákadlom je aj najstarší maják štátu Kerala, ktorý stojí na Južnej pláži. Okrem nej, známej aj pod menom Lighthouse beach, tu nájdete ešte dve pláže, ktoré sú od seba oddelené skalnatými útesmi. Uprostred sa nachádza pláž Hawah, ktorá ráno čo ráno vyprevádza na more miestnych rybárov. V severnej časti zase hľadajte Samudru, posiatu množstvom tradičných rybárskych lodiek.

 

 

To, že cestovanie dokáže vyliečiť rôzne choroby je stará známa pravda. Ale počas cestovania si môžete predĺžiť dokonca život. Teda v prípade, že cestovanie skombinujete s tradičným lekárskym umením. Ayurvéda v jazyku sanskrt znamená „veda o živote“, a predstavuje približne 5 tisíc rokov starý holistický liečebný systém. V 1982 bola oficiálne uznaná Svetovou zdravotníckou organizáciou za účinný medicínsky systém. Je to systém tradičnej indickej medicíny,založený na bylinných prípravkoch a masážach a vznikol práve v Kerale. Ayurvéda je „veda života“. Je to životný štýl, v ktorom sa spája hneď niekoľko prvkov. Výsledkom takejto kombinácie je potom fyzická, psychická a duševná harmónia. V praxi predstavuje Ayurvéda liečenie troma spôsobmi. Najskôr sa organizmus očistí, potom nasleduje inhalácia a nakoniec blahodarná masáž, ktorá je vyvrcholením homeopatickej kúry. Najvychytenejšie ayurvédske centrá sú zamerané nielen na liečbu civilizačných chorôb, ale aj migrén, psoriázy, na skrášľovanie tela a dokonca chudnutie.

 

Mesiac I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Teplota vzduchu °C302930313130303030313029
Teplota vody °C272728292928272727272827

 

VSTUPNÉ VÍZA

Slovenskí občania cestujúci do Indie musi požiadať o víza na veľvyslanectve Indickej republiky v Bratislave, k žiadosti je treba cestovný pas s minimálne 2 voľnými stranami platný ešte 6 mesiacov po návrate, 2 aktuálne farebné fotografie tváre, doklad o zorganizovanom pobyte cestovnou kanceláriou s platnou letenkou a cestovným poistením, vyplnený predpísaný vízový formulár, doklad o dostatočnom finančnom krytí pobytu (50 € / deň). Žiadosť o víza je nutné podať osobne, poplatok za jednovstupové turistické víza je 53 €.

 

Milí cestovatelia,
a objavitelia

s radosťou a potešením si Vám dovoľujeme na nasledujúcich stranách predstaviť v poradí už siedme pokračovanie nášho úspešného projektu CESTY OKOLO SVETA pod názvom Dom Pérignon edícia 2021.

Tento unikátny poznávaco-pobytový zájazd privátnym lietadlom, s luxusnými a zážitkovými službami, profesionálnym a skúseným personálom a v neposlednom rade so sofistikovaným a detailne prepracovaným 26-dňovým programom sa uskutoční v atraktívnom Veľkonočno – májovom termíne roku 2021.

vyraz na cestu okolo sveta