BALI

BALI

Hlavné mesto Denpasar
Počet obyvateľov 4,0 mil.
Úradný jazyk indonézsky
Rozloha 5 632 km2
Náboženstvo 95% hinduistické, 2% moslimské
Mena indonézska rupia

Ostrovy Indonézie sa tiahnu viac ako 5 000 km od východu na západ, od Indického oceánu k Pacifiku. Medzi nimi je aj ostrov bohov a démonov – Bali. Nájdete tu bujnú a neporušenú prírodu, prívetivých domorodcov a obrovské kultúrne bohatstvo, o ktorom sa môže iným krajinám len snívať. Paláce, chrámy, horské údolia, terasovité ryžové polia, vulkány, pláže a hlavne mystickosť lokality robí z ostrova ideálne miesto pre dobrodruhov a vyznávačov netradičných dovoleniek. Bali zastupuje jedinú hinduistickú oblasť mimo Indie, ale okrem hinduizmu na ostrove prekvitá aj animistické náboženstvo, čo znamená, že miestni uznávajú malých bôžikov od výmyslu sveta. Stredisko Nusa Dua je obľúbené predovšetkým u rodín a turistov, ktorí obľubujú veľké rezorty. Tanjung Benoa je na severe výbežku a má ideálne podmienky pre rozmanité vodné športy. Najkrajšou časťou je 5 km dlhá plážová promenáda, ktorá sa tiahne pozdĺž rezortov a pokračuje na sever. Luxusné stredisko s najelegantnejšími a najkreatívnejšími obchodmi, množstvo talianskych reštaurácií, klubov a luxusných hotelov.
Podmienky na kúpanie sú na plážach ostrova Bali ovplyvnené silným prílivom a odlivom. Tieto sú časovo závislé namesačných fázach amenia sa každých 6 hodín. Pri odlive je kúpanie silne obmedzené, odporúča sa obuv do vody.

KEDY CESTOVAŤ
Na Bali sa dá dovolenkovať po celý rok. Podnebie je tropické s priemernými teplotami okolo 30 °C. Obdobie dažďov s vysokou vlhkosťou vzduchu trvá od októbra do marca a takmer denne prichádzajú silné tropické búrky. Obdobie sucha od apríla až septembra je slnečné, s nižšou vlhkosťou, ale pršať môže kedykoľvek.

AKO CESTOVAŤ
Leonardo odporúča na Bali lety s jedným pohodlným prestupom z Viedne i Budapešti spol. Emirates, Qatar alebo Eva Air. Krátky stopover / zastávka na ceste späť v Emirátoch, Katare alebo na Taiwane je príjemným spestrením dovolenky. Občania SR a ČR cestujúci na Bali / Indonézie na menej ako 30 dní nepotrebujú vstupné víza. Stačí cestovný pas platný minimálne 3 mesiace po plánovanom návrate z dovolenky.

O prípadných zmenách alebo úpravách podmienok na vstup do krajiny a o aktuálne najvýhodnejších leteckých spojeniach vás budeme informovať pri rezervácii zájazdu.