PALAU

PALAU

Hlavné mesto Koror
Počet obyvateľov 21 100
Úradný jazyk anglický, palauský
Rozloha 459 km2
Náboženstvo 42% rímsko-katolícke, 23% protestantské, 9% tradičné náboženstvo Modeknegi
Mena americký dolár (USD)

Na svete je len málo miest, ktoré ešte celkom „nepodľahli“ masovému turizmu. Nenápadné súostrovie vMikronézii Palau je jedným z nich. Miništát s rozlohou necelých 500 km štvorcových leží v Tichom oceáne v juhozápadnej Mikronézii, na východ od Filipín. Samotné Palauské ostrovy sa skladajú z 26 ostrovov a množstva malých neobývateľných ostrovčekov, nazývaných Rock Islands (300 malých ostrovčekov hríbovitého tvaru). Ostrovy ležia v rozsiahlej lagúne obklopenej bariérovým útesom, sú sopečného pôvodu a niektoré dokonca z koralov. Palau obmýva azúrové more, kde žije viac ako 1 500 tropických druhov rýb, žralokov, delfínov, mánt, krokodílov a veľa druhov koralov. Nie nadarmo sa Palau nazýva „božské akvárium“. Mnohé ostrovy majú svoj vlastný ekosystém, uprostred niektorých nájdete jazerá. Najslanšie je Medúzové, plávajú v ňom tisíce medúz, ktoré časom stratili schopnosť ublížiť. More je v Palau čisté dokonca aj okolo hlavného mesta a najnáročnejší turisti považujú túto oblasť za jednu ztroch najlepších svetových destinácii na potápanie (viditeľnosť je až do hĺbky 40 metrov). Krásny biely piesok, pobrežie lemované palmami, ktoré sa skláňa jú v takmer nepochopiteľnom uhle nad vody oceánu, bujná tropická vegetácia plná kvitnúcich orchideí a 50-tich druhov pestrofarebných vtákov, a predovšetkým neobyčajne rozmanitý a podmanivý život pod morskou hladinou (vody v okolí Palau sú križovatkou troch hlavných morských prúdov sveta, čo sa odráža na rozmanitosti tropického podmorského života) sú hlavnými lákadlami pre cestovateľov zcelého sveta.

KEDY CESTOVAŤ
Na Palau sa dá dovolenkovať po celý rok. Priemerná teplota sa tu udržuje na stabilnej hodnote 27 °C, zrážky sú častejšie iba v období júl – október, ostrovy ležia mimo pásma tajfúnov.

AKO CESTOVAŤ
Leonardo odporúča na Palau lety s jedným pohodlným prestupom z Viedne spol. China Airlines. Krátky stopover / zastávka na Taiwane je atraktívnym spestrením dovolenky. Občania SR a ČR cestujúci na Palau /Mikronézie namenej ako 90 dní nepotrebujú vstupné víza. Stačí cestovný pas platný minimálne 4 mesiace po plánovanom návrate z dovolenky.

O prípadných zmenách alebo úpravách podmienok na vstup do krajiny a o aktuálne najvýhodnejších leteckých spojeniach vás budeme informovať pri rezervácii zájazdu.

Milí cestovatelia,
a objavitelia

s radosťou a potešením si Vám dovoľujeme na nasledujúcich stranách predstaviť v poradí už siedme pokračovanie nášho úspešného projektu CESTY OKOLO SVETA pod názvom Dom Pérignon edícia 2020.

Tento unikátny poznávaco-pobytový zájazd privátnym lietadlom, s luxusnými a zážitkovými službami, profesionálnym a skúseným personálom a v neposlednom rade so sofistikovaným a detailne prepracovaným 26-dňovým programom sa uskutoční v atraktívnom Veľkonočno – májovom termíne roku 2020.

vyraz na cestu okolo sveta