PALAU

PALAU

Hlavné mesto Koror
Počet obyvateľov 21 100
Úradný jazyk anglický, palauský
Rozloha 459 km2
Náboženstvo 42% rímsko-katolícke, 23% protestantské, 9% tradičné náboženstvo Modeknegi
Mena americký dolár (USD)

Na svete je len málo miest, ktoré ešte celkom „nepodľahli“ masovému turizmu. Nenápadné súostrovie v Mikronézii Palau je jedným z nich. Mini-štát s rozlohou necelých 500 km štvorcových leží v Tichom oceáne v juhozápadnej Mikronézii, na východ od Filipín. Samotné Palauské ostrovy sa skladajú z 26 ostrovov a množstva malých neobývateľných ostrovčekov, nazývaných Rock Islands (300 malých ostrovčekov hríbovitého tvaru). Ostrovy ležia v rozsiahlej lagúne obklopenej bariérovým útesom, sú sopečného pôvodu a niektoré dokonca z koralov. Palau obmýva azúrové more, kde žije viac ako 1 500 tropických druhov rýb, žralokov, delfínov, mánt, krokodílov a veľa druhov koralov. Nie nadarmo sa Palau nazýva „božské akvárium“. Mnohé ostrovy majú svoj vlastný ekosystém, uprostred niektorých nájdete jazerá. Najslanšie je Medúzové, plávajú v ňom tisíce medúz, ktoré časom stratili schopnosť ublížiť. More je v Palau čisté dokonca aj okolo hlavného mesta a najnáročnejší turisti považujú túto oblasť za jednu z troch najlepších svetových destinácii na potápanie (viditeľnosť je až do hĺbky 40 metrov). Krásny biely piesok, pobrežie lemované palmami, ktoré sa skláňa jú v takmer nepochopiteľnom uhle nad vody oceánu, bujná tropická vegetácia plná kvitnúcich orchideí a 50-tich druhov pestrofarebných vtákov, a predovšetkým neobyčajne rozmanitý a podmanivý život pod morskou hladinou (vody v okolí Palau sú križovatkou troch hlavných morských prúdov sveta, čo sa odráža na rozmanitosti tropického podmorského života) sú hlavnými lákadlami pre cestovateľov z celého sveta.

KEDY CESTOVAŤ
Na Palau sa dá dovolenkovať po celý rok. Priemerná denná teplota vzduchu i mora sa tu udržuje na stabilnej hodnote 27-28°C, zrážky sú častejšie iba v období júl – október, ostrovy ležia mimo pásma tajfúnov.

AKO CESTOVAŤ
Leonardo odporúča na Palau lety s jedným pohodlným prestupom z Viedne spol. China Airlines. Krátky stopover / zastávka na Taiwane je atraktívnym spestrením dovolenky. Občania SR a ČR cestujúci na Palau / Mikronézie najmenej ako 90 dní nepotrebujú vstupné víza. Stačí cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov po plánovanom návrate z dovolenky.

O prípadných zmenách alebo úpravách podmienok na vstup do krajiny a o aktuálne najvýhodnejších leteckých spojeniach vás budeme informovať pri rezervácii zájazdu.