Réunion

Réunion

Hlavné mesto Saint-Denis
Počet obyvateľov 865 826
Úradný jazyk francúzsky
Rozloha 2 511 km2
Náboženstvo 84,9% kresťanské, 6,7% hinduistické, 2,2% moslimské
Mena euro (EUR)

Dovolenka na Réunione kombinuje
európsky francúzsky luxus
spoločne s tropickou živelnosťou.

 

Réunion je najjužnejším ostrovom zo súostrovia Maskarény, ktoré tvorí spolu s ostrovmi Rodrigues a Maurícius. Nachádza sa asi 800 km východne od Madagaskaru a 220 km juhovýchodne od Maurícia. Réunionský zámorský departmán Francúzska a EÚ je ostrovom vulkanického pôvodu. Vďaka tomu je známy svojou rozmanitosťou. Nájdete tu nádhernú tropickú prírodu, kokosové palmy, pláže pozdĺž tyrkysovo modrých lagún, biele koralové útesy. Réunion je ako stvorený na odpočinkovú dovolenku. Na rozdiel od ostatných ostrovov v Indickom oceáne ponúka výborné podmienky aj pre aktívnu dovolenku. Počas hodiny jazdy ostrovom sa krajina zmení z lávových polí a pustej krajiny v bujnú vegetáciu, tropické dažďové pralesy, dravé vodopády. Divoká horská príroda sa rázom zmení v zalesnené údolia a pláže s bielym či tmavým pieskom a moderné mestečká pri pobreží. Piton de la Fournaise je jedna z najprístupnejších aktívnych sopiek na svete a pri jej návšteve sa môžete stať svedkami chrlenia horúcej lávy.

 

 

Na ostrove môžete stráviť deň výletom do najmenej jednej z troch úchvatných kalder, ktoré vznikli v oblasti prehistorickej sopky Piton des Neiges. Zaujímavé sú aj miestne dedinky s kreolskou architektúrou. Réunion ponúka i veľké množstvo adrenalinových športov, turistických trás a trekov. Lokalita Saint-Gilles je asi najnavštevovanejším kusom ostrova, a to hlavne vďaka piesočnému „letisku“ pre leňošivých turistov. Lagúna na pobreží je tvorená korálovým masívom, o ktorý sa často lámu vlny. Ako v každom správnom letovisku ani tu nesmú chýbať výlety loďou za delfínmi či veľrybami. Tento ostrov je trochu ako žena, ktorá čaká na skrotenie. Pokiaľ si teda chcete vyskúšať Shakespeara v akcii, pokúste sa o „Skrotenie zlej ženy“ a oddajte sa divokému Réunionu. Energiu prírody nechajte na seba naplno pôsobiť.

 

Mesiac I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Teplota vzduchu °C303030292826252526272829
Teplota vody °C272827272625242323242527

 

Milí cestovatelia ,
a objavitelia

s radosťou a potešením si Vám dovoľujeme na nasledujúcich stranách predstaviť v poradí už siedme pokračovanie nášho úspešného projektu CESTY OKOLO SVETA pod názvom Dom Pérignon edícia 2020.

Tento unikátny poznávaco-pobytový zájazd privátnym lietadlom, s luxusnými a zážitkovými službami, profesionálnym a skúseným personálom a v neposlednom rade so sofistikovaným a detailne prepracovaným 26-dňovým programom sa uskutoční v atraktívnom Veľkonočno – májovom termíne roku 2020.

vyraz na cestu okolo sveta