RÉUNION

RÉUNION

Hlavné mesto Saint-Denis
Počet obyvateľov 865 826
Úradný jazyk francúzsky
Rozloha 2 511 km2
Náboženstvo 84,9% kresťanské, 6,7% hinduistické, 2,2% moslimské
Mena euro (EUR)

Dovolenka na Réunione kombinuje európsky francúzsky luxus spoločne s tropickou živelnosťou. Réunion je najjužnejším ostrovom zo  súostrovia Maskarény, ktoré tvorí spolu s ostrovmi Rodrigues a Maurícius. Nachádza sa asi 800 km východne od Madagaskaru a 220 km juhovýchodne od Maurícia. Réunionský zámorský departmán Francúzska a EÚ je ostrovom vulkanického pôvodu. Vďaka tomu je známy svojou rozmanitosťou. Nájdete tu nádhernú tropickú prírodu, kokosové palmy, pláže pozdĺž tyrkysovo modrých lagún, biele koralové útesy. Réunion je ako stvorený na odpočinkovú dovolenku. Na rozdiel od ostatných ostrovov v Indickom oceáne ponúka výborné podmienky aj pre aktívnu dovolenku. Počas hodiny jazdy ostrovom sa krajina zmení z lávových polí a pustej krajiny v bujnú vegetáciu, tropické dažďové pralesy, dravé vodopády. Divoká horská príroda sa rázom zmení vzalesnené údolia a pláže s bielym, či tmavým pieskom a moderné mestečká pri pobreží. Piton de la Fournaise je jedna z najprístupnejších aktívnych sopiek na svete a pri jej návšteve sa môžete stať svedkami chrlenia horúcej lávy. Zaujímavé sú aj miestne dedinky s kreolskou architektúrou. Réunion ponúka i veľké množstvo adrenalinových športov, turistických trás a trekov. Lokalita Saint-Gilles je asi najnavštevovanejším kusom ostrova, a to hlavne vďaka piesočnému „letisku“ pre leňošivých turistov. Lagúna na pobreží je tvorená korálovým masívom, o ktorý sa často lámu vlny.

KEDY CESTOVAŤ
Na Réunione sa dá dovolenkovať skoro po celý rok. Teplé a suché zimy s priemernými teplotami 21– 25 °C sú ideálne pre aktivitou hýriacich cestovateľov (máj – október), horúce a vlhké letá steplotami okolo 30 °C aj pre plážových dovolenkárov (december – apríl), v januári – februári sa môžu vyskytovať cyklóny.

AKO CESTOVAŤ
Leonardo odporúča na Réunion lety z Viedne i Budapešti sjedným prestupom spol. Air France a Air Austral. Občania SR a ČR cestujúci na Réunion nepotrebujú vstupné víza. Stačí platný občiansky preukaz (Réunion patrí pod Francúzsko) alebo cestovný pas.

O prípadných zmenách alebo úpravách podmienok na vstup do krajiny a o aktuálne najvýhodnejších leteckých spojeniach vás budeme informovať pri rezervácii zájazdu.