THAJSKO

THAJSKO

Hlavné mesto Bangkok
Počet obyvateľov 67,4 mil.
Úradný jazyk thajský
Rozloha 513 120 km2
Náboženstvo 95% budhistické, 4% moslimské
Mena thajský bath

Thajsko ponúka pestrú paletu všetkého, na čo si ktorýkoľvek cestovateľ spomenie. Začína to počasím a končí nekonečnou ponukou chutných jedál. Klíma je ideálna, priemerná teplota vzduchu je okolo 30 stupňov. Thajsko je ale predovšetkým teplé more a romantické pláže, ktoré patria medzi najkrajšie na svete. Je aj krajinou bujnej tropickej vegetácie, romantických národných parkov a vždy usmiatych domorodcov. Tunajší národ je známy pre svoju odhodlanú vieru v Budhovo učenie a je lojálny ku kráľovskej rodine. Nájdeme tu imnožstvo originálnych historických pamiatok, palácov, chrámov alebo kláštorov. Tie ležia na severe krajiny alebo v hlavnom meste Bangkok. Ostrovným rajom je Koh Samui ležiaci v Siamskom zálive. Do polovice 80-tych rokov bol celkom neznámym územím. Paradoxne aj napriek narastajúcemu turistickému ruchu si stále zachováva svoj pôvodný šarm. Na jeho severe ešte vždy nájdete malé dedinky s pôvodnými rybármi. Palmové háje tu lemujú kilometre dlhých pláží. Trochu živšie je na východnom pobreží s elegantnými hotelmi. Okrem nich sa tu otvorilo veľa reštaurácii, barov a obchodov, hlavne na plážach Lamai a Chaweng. Ostrov Phuket je jedným z najpopulárnejších miest v Thajsku. Je to dokonalé miesto pre relaxáciu, ale aj pre milovníkov potápania. Ostrov je plný pláží, ale aj mnohých klubov a barov, kde môžete zažiť krásu nočného života. Toto miesto je skutočne skvelým cieľom pre akčných dovolenkárov, ale aj pre milovníkov oddychu.

KEDY CESTOVAŤ
Cestovanie do Thajska je vhodné po celý rok. Ideálnym obdobím pre Koh Samui je január až september, neskôr počas juhozápadného monzúnu prší častejšie a býva veternejšie. Na Phuket je najlepšie cestovať od novembra do apríla, potom nasleduje monzúnové obdobie s krátkymi a intenzívnymi dažďami.

AKO CESTOVAŤ
Leonardo odporúča do Thajska / Bangkoku priame lety z Viedne spol. Austrian a Eva Air alebo s jedným pohodlným prestupom z Viedne alebo Budapešti spol. Emirates, Qatar alebo Turkish. Občania SR a ČR cestujúci do Thajska namenej ako 30 dní nepotrebujú vstupné víza. Stačí cestovný pas platný minimálne 3 mesiace po plánovanom návrate z dovolenky.

O prípadných zmenách alebo úpravách podmienok na vstup do krajiny a o aktuálne najvýhodnejších leteckých spojeniach vás budeme informovať pri rezervácii zájazdu.