VIETNAM

VIETNAM

Hlavné mesto Hanoi
Počet obyvateľov 92,4 mil.
Úradný jazyk vietnamský
Rozloha 331 210 km2
Náboženstvo 70% budhistické, 10% katolícke, 5% protestantské
Mena dong

Vietnam má 3 260 km pobrežia a krásne piesočnaté pláže lemované zelenými palmami. Úzky pruh vtvare písmena S, tiahnuci sa od severu na juh pokrýva mozaika zelených ryžových polí, typický symbol pracovitosti Vietnamcov. Fantastické hory, životodarné rieky a malebné pobrežné krasové oblasti znesú konkurenciu s najatraktívnejšími miestami na planéte. Tri štvrtiny územia pokrývajú nekonečné horské oblasti, ktoré ukrývajú len nedávno objavené tajuplné jaskyne, ponúkajú nezabudnuteľné scenérie. Len ťažko nájdete tak tichú a zároveň tak hlučnú krajinu akou je Vietnam. Klaksóny malých motoriek, rachot kolies a nepretržitý krik trhovníkov splývajú v jednotnú zvukovú kulisu, ktorá sprevádza návštevníka na každom kroku. Vietnam je miestom pokojného spolužitia 54 etnických skupín svlastnými tradíciami a kultúrou. Spolu sa snažia vytvoriť kultúru schopnú prispôsobiť sa tak východu ako aj západu so zachovaním si vlastnej identity. Vďaka tejto rozmanitosti tu neexistuje žiadne oficiálne náboženstvo, avšak najviac Vietnamcov vyznáva Budhizmus. 200 km severovýchodne od Saigonu leží malé rybárske mesto Phan Thiet, známe nádhernou 12 km dlhou piesočnou plážou Mui Ne. Je to raj nielen pre bežných dovolenkárov ale aj pre surfistov, windsurfistov a najnovšie sa teší obľube vyznávačov kitesurfingu. Pre turistov je však jednou z najpodstatnejších informácií fakt, že lokalita Mui Ne je najsuchšou oblasťou Vietnamu s minimom zrážok a ojedinelou mikroklímou.

KEDY CESTOVAŤ
Cestovanie do Vietnamu je vhodné od novembra do apríla smenším počtom zrážok. Od mája do októbra zase vládne teplé a vlhké obdobie.

AKO CESTOVAŤ
Leonardo odporúča do Vietnamu lety s jedným pohodlným prestupom z Viedne i Budapešti spol. Austrian, Emirates, Qatar alebo Turkish. Krátky stopover /zastávka v Bangkoku, Emirátoch alebo Katare na ceste späť je atraktívnym spestrením dovolenky. Občania SR a ČR cestujúci do Vietnamu potrebujú vopred vstupné víza a cestovný pas platný minimálne 4 mesiace po plánovanom návrate z dovolenky. O víza sa dá požiadať online – podrobné info v CK.

O prípadných zmenách alebo úpravách podmienok na vstup do krajiny a o aktuálne najvýhodnejších leteckých spojeniach vás budeme informovať pri rezervácii zájazdu.

 

 

Milí cestovatelia,
a objavitelia

s radosťou a potešením si Vám dovoľujeme na nasledujúcich stranách predstaviť v poradí už siedme pokračovanie nášho úspešného projektu CESTY OKOLO SVETA pod názvom Dom Pérignon edícia 2022.

Tento unikátny poznávaco-pobytový zájazd privátnym lietadlom, s luxusnými a zážitkovými službami, profesionálnym a skúseným personálom a v neposlednom rade so sofistikovaným a detailne prepracovaným 26-dňovým programom sa uskutoční v atraktívnom jesennom Dušičkovom termíne roku 2022.

vyraz na cestu okolo sveta