HAVAJSKÉ OSTROVY

HAVAJSKÉ OSTROVY

Hlavné mesto Honolulu
Počet obyvateľov 1,3 mil.
Úradný jazyk anglický
Rozloha 28 337 km2
Náboženstvo 50% protestantské, 20% rímsko-katolícke, 3% židovské, 2% islamské
Mena americký dolár (USD)

Medzi Amerikou a Japonskom leží osamotené súostrovie, ktoré tvorí osem veľkých ostrovov Niihau, Kauai, Oahu, Molokai, Lanai, Maui, Kahoolawe, Big Island a ďalších 124 malých ostrovčekov. Je to Havaj, miesto kde sa plnia aj tie najtajnejšie sny o dokonalej dovolenke. Miesto, ktoré má v ponuke množstvo lákadiel. Nechýba medzi nimi jedna z naj pláži na Zemi Waikiki, nádherné ženy, tanec hula, či pieseň Aloha oe. Tu nájdete aj najväčšiu sopku sveta Kilauea a tiež Mauna Loa, ktorá je vyššia ako Mount Everest. Ostrovy sú kolískou surfovania a na havajských plážach nájdete tisíce amatérov a profesionálov čakajúcich na tú pravú vlnu. Veď medzi obľúbené aktivity návštevníkov patrí horská turistika a ekoturistika, potápanie, šnorchlovanie, golf, alebo dokonca zájazdy orientujúce sa na pozorovanie veľrýb. Na ostrovy ročne prichádza okolo sedem miliónov návštevníkov, ale aj napriek tomu ostrovy nie sú vôbec preplnené. Tí čo túžia po luxuse väčšinou prichádzajú do prepychových rezortov ostrova Oahu. Centrom súostrovia je viac ázijské ako americké Honolulu, ktoré leží práve na Oahu. Mesto je príjemným mixom národností, zmesou jazykov, zvykov a kuchyne podávanej s tradičnou havajskou pohostinnosťou.

KEDY CESTOVAŤ
Havajské počasie je fantastické. Príjemné, teplé so severovýchodnými vetrami, ktoré vanú počas celého roka. Pri pobreží sú najvyššie priemerné teploty okolo 26 – 29°C. Rozdiel medzi letom a zimou je minimálny. Najviac prší medzi decembrom a marcom. Najsuchšie a najviac slnka je na juhozápadnej, od vetrov odvrátenej strane ostrovov.

AKO CESTOVAŤ
Leonardo odporúča na Havajské ostrovy lety s jedným prestupom z Viedne spol. Austrian alebo Korean. Krátky stopover / zastávka v Los Angeles je atraktívnym spestrením dovolenky. Občania SR a ČR cestujúci na Havajské ostrovy / USA potrebujú vstupné víza, resp. cestovnú autorizáciu ESTA (info v CK) a cestovný pas platný minimálne do plánovaného návratu z dovolenky.

O prípadných zmenách alebo úpravách podmienok na vstup do krajiny a o aktuálne najvýhodnejších leteckých spojeniach vás budeme informovať pri rezervácii zájazdu.