ČÍNA

ČÍNA

Hlavné mesto Peking
Počet obyvateľov 1.4 miliardy
Úradný jazyk čínština
Rozloha 9,6 mil. km2
Náboženstvo 73.6% bez vyznania, 15.8% budhizmus
Mena juan (CNY)

Čína (Čínska ľudová republika) je obrovská krajina, tretia najväčšia na svete. Je to najľudnatejšia krajina na svete s bohatou históriou starých čínskych dynastií. Pre cestovateľov Čína ponúka hory, nížiny, púšte, najväčšiu náhornú plošinu Tibet, more, pláže, ostrovy – jednoducho všetko. Medzi najatraktívnejšie turistické miesta v Číne patrí hlavné mesto Peking a jeho okolie, taktiež najväčšie čínske mesto Šanghaj, historické mesto Xi’an so slávnou terakotovou armádou, koloniálny Hongkong plný kontrastov, či mesto Gullin s riekou Li.

KEDY CESTOVAŤ
Čína je obrovská, má všetky podnebné pásma, preto bude najlepšie obdobie pre návštevu závisieť od polohy navštívených miest. Všeobecne najlepším obdobím pre návštevu je jar a jeseň, kedy je v pevninskej Číne podobne ako u nás.

AKO CESTOVAŤ
Leonardo odporúča priamy let z Viedne do Pekingu leteckou spoločnosťou Austrian Airlines.
Občania Slovenskej republiky majú pri návšteve Číny vízovú povinnosť. Do Hong Kongu a Macaa netreba víza. Pre návštevu Tibetu je potrebný špeciálny permit.

O prípadných zmenách alebo úpravách podmienok na vstup do krajiny a o aktuálne najvýhodnejších leteckých spojeniach vás budeme informovať pri rezervácii zájazdu.