MAROKO

MAROKO

Hlavné mesto Rabat
Počet obyvateľov 35,3 mil.
Úradný jazyk arabský
Rozloha 446 550 km2
Náboženstvo 99% islam
Mena marocký dirham (MAD)

Maroko, krajina Arabov a Berberov, krajina Magrebu. Jeho kultúra má dlhú históriu. Právom patrí k najzaujímavejším krajinám severnej Afriky. Nájdete tu až osem pamiatok zapísaných do svetového dedičstva UNESCO: mestské hradby Medina v Tétouan, Fez, Essaouira, najväčšie staroveké mesto Maroka Volubilis a staré portugalské mesto Mazagan. Do zoznamu je zapísaný aj prepychový palác Jema El-Fna v Marrakeši aj obrázkový Ait-Ben-Haddou v Ksar.
Maroko vás však neohúri iba pamiatkami, ale aj vďaka svojej bohatej histórii a pre svoju atmosférou orientálnych príbehov a rozprávok z tisíc a jednej noci. Ak k tomu pripočítate prírodné krásy ako pohorie Atlas, ktoré ponúka okrem krásnej prírody aj podmienky pre turistiku a saharské výlety s púštnym safari a zdolávanie púštnych dún, o zážitkovú dovolenku máte postarané. Nehovoriac o tom, že po zážitkoch si v Maroku dokážete oddýchnuť pri marockom pobreží.
Maroko je kráľovstvom ktorému dodnes vládne stará dynastia Alavitov, založená v roku 1666 panovníkom Mulaj Ali Šaríf al-Rašíd-om. Panovníci sú dokonca v línii proroka Mohammeda a preto si v moslimskom svete držia eminentné postavenie. Kráľovstvo prerušila francúzska nadvláda medzi 1912 a 1956, no po ňom sa opäť Alaviti vrátili na trón.

KEDY CESTOVAŤ
Najpríjemnejším obdobím pre návštevu Maroka je jar a jeseň. V lete je zase príjemné spojiť návštevu s plážovým pobytom. Treba rátať s tým, že teploty v lete môžu lokálne atakovať aj 40 stupňov Celzia.

AKO CESTOVAŤ
Väčšina letov do Maroka, či už do Marakešu, Casablancy alebo Rabatu sú s jedným prestupom. Pre vstup do krajiny sa nevyžaduje vízum. Postačí cestovný pas, ktorého platnosť je minimálne 6 mesiacov po ukončení pobytu.

O prípadných zmenách alebo úpravách podmienok na vstup do krajiny a o aktuálne najvýhodnejších leteckých spojeniach vás budeme informovať pri rezervácii zájazdu.