BAHAMY

BAHAMY

Hlavné mesto Nassau
Počet obyvateľov 307 451
Úradný jazyk angličtina, kreolčina
Rozloha 13 880 km2
Náboženstvo 35,4 % baptisti, 15,1 % anglikáni, 13,5 %katolíci
Mena Bahamský Dolár

Jedna z najluxusnejších lokalít planéty, ktorá má punc miesta, kde si dovolenku nemôže dovoliť každý. Bahamské spoločenstvo, čo je oficiálny názov pre súostrovie 700 ostrovov a ostrovčekov (nazývaných „cays“ alebo „keys“), leží v Atlantickom oceáne východne od Floridy a severne od Kuby. Kokteil širokých pláží, kasín, golfových ihrísk a luxusných hotelov pre milionárov. Ostrovy objavil v roku 1492 Krištof Kolumbus. Kolonisti ich osídľovali väčšinou otrokmi dovezenými z Afriky (dnes je 80% Bahamčanov ich potomkami). Korunnej kolónii Bahamám udelila Veľká Británia nezávislosť v roku 1973. Hlavou štátu však zostáva britská kráľovná Alžbeta II., ktorú na ostrovoch zastupuje generálny guvernér. Dnes je krajina jednou z najbohatších v Karibiku s ekonomikou silne závislou na cestovnom ruchu a offshore bankovníctve. Väčšina z 300 000 obyvateľov žije na ostrovoch Grand Bahama a New Providence, na ktorom leží aj hlavné mesto Nassau. Predstavuje unikátny mix koloniálnej architektúry a vplyvov neďaleko ležiacich Spojených štátov. Bohatstvom Bahám sú ich pláže preslávené svojou šírkou, čistotou a jednoduchým prístupom k vode. Nenarazíte tu na žiadne príkre zrázy, naopak vstup do vody je všade mierny a more plytké. K tomu čisté tyrkysové more, príjemné subtropické počasie, prívetiví domorodci, luxusné hotely a výborný miestny rum sú garantmi výborného plážového relaxu na Bahamách, obzvlášť v oblasti Exuma.

KEDY CESTOVAŤ
Tropické podnebie na Bahamách ovplyvňuje teplý Golfský prúd a severovýchodné pasáty. Celoročne vysoké teploty a slnečné dni naruší jedine dážď, hlavne v hurikánovom období od júla októbra. Zrážky sú niekedy intenzívne, ale pomerne krátke. Najteplejší mesiac je august s priemernou teplotou 32°C a najchladnejší február s 25°C.

AKO CESTOVAŤ
Leonardo odporúča na Bahamy lety z Viedne s jedným prestupom spol. Austrian, Air Canada alebo British. Krátky stopover / zastávka v USA alebo Kanade je atraktívnym spestrením dovolenky. Občania SR a ČR cestujúci na Bahamy na menej ako 90 dní nepotrebujú vstupné víza. Stačí cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov po plánovanom návrate z dovolenky.

O prípadných zmenách alebo úpravách podmienok na vstup do krajiny a o aktuálne najvýhodnejších leteckých spojeniach vás budeme informovať pri rezervácii zájazdu.