NAMÍBIA

NAMÍBIA

Hlavné mesto Windhoek
Počet obyvateľov 2,55 mil.
Úradný jazyk anglicky + 8 ďaľších
Rozloha 825615 km2
Náboženstvo 87,9% kresťanské, 10,6% tradičná viera
Mena namíbijský dolár (NAD)

Namíbia je pre mnohých najfotogenickejšou krajinou sveta. Zároveň je miestom, kde cestovanie formou „roadtrip“ dostáva ten pravý zmysel. Neuveriteľné diaľavy, prázdne cesty a milión dôvodov zastaviť a len tak fotiť. Kamenisté hory, červeno-oranžové pieskové duny a kúdeľ prachu za Vašim autom sú každodenným scénickým plátnom, ktorým sa tu budete presúvať. Krásna a bezpečná africká romantika, ubytovanie na odľahlých miestach, neuveriteľné scenérie, Južný kríž nad hlavou a motto „cesta je cieľ“ v cestovateľskom zápisníku.

Namíbia je 17-krát väčšia ako Slovensko a žije v nej o polovicu menej obyvateľov ako u nás. Kdekoľvek sa nachádzate, máte túto krajinu v podstate pre seba. Niekdajšia Juhozápadná Afrika bola nemeckým protektorátom od roku 1890 do 1915 a nemecký vplyv tu cítiť dodnes. V roku 1966 sa začala vojna za nezávislosť a v roku 1986 bola krajina premenovaná na Namíbiu – podľa púšte Namib. Nezávislosť získala v roku 1990 ako jedna z posledných krajín v oblasti.
Dnes je Namíbia stabilizovanou krajinou s takmer bez-konfliktnou situáciou. Namíbia čerpá svoje bohatstvo z turizmu, ťažby diamantov a chovu dobytku.

KEDY CESTOVAŤ
Namíbia je svojou polohou na obratníku Kozorožca celoročnou destináciou a každé ročné obdobie má niečo do seba. Na jar sa časti Namíbie zazelenajú, v lete je zase príjemne chladno s teplotami cez deň okolo 20-25 stupňov, v noci môžu klesnúť teploty aj k nule, jeseň je horúco a zvieratá sa koncentrujú pri napájadlách a v zime možno očakávať krátke dažde. Denná teplota celoročne neklesá pod 20 stupňov.

AKO CESTOVAŤ
Z Viedne do Windhoeku odporúčame letieť s jedným prestupom let. spoločnosťou Lufthansa alebo Qatar.
Slovenskí občania potrebujú pre vstup do krajiny vízum, jedno-vstupové sa dá získať na medzinárodnom letisku vo Windhoeku, pokiaľ pobyt nepresahuje dobu 90 dní. Pas musí byť platný aspoň 6 mesiacov po vstupe do krajiny.

O prípadných zmenách alebo úpravách podmienok na vstup do krajiny a o aktuálne najvýhodnejších leteckých spojeniach vás budeme informovať pri rezervácii zájazdu.