SLOVENSKO

SLOVENSKO

Hlavné mesto Bratislava
Počet obyvateľov 5 397 036
Úradný jazyk slovenčina
Rozloha 49 035 km2
Náboženstvo 62% rímsko-katolícke, 4% grécko-katolícke, 6% evanjelické
Mena euro

Slovensko je v rámci Európy v podstate stále neobjavená krajina. Málokto na svete vie, že je tu u nás tak nádherne, ba až závideniahodne. Chýba nám len more a so štipkou švajčiarskeho, alebo novozélandského turistického marketingu by o krajine, ktorú treba určite navštíviť, zrazu vedeli všetci.  História, hrady, zámky, horská turistika, jaskyne, malebné pôvodné dedinky roztrúsene po celej krajine, vodáctvo, cykloturistika, vinohradníctvo… Je toho naozaj veľa. Takmer všetko. Slovensko je z pohľadu turizmu a toho, čo tu turista dokáže v priebehu krátkeho času na pomerne malom území zažiť jedna z najrozmanitejších krajín, aké poznáme. Koľkokrát sme si už pri objavovaní sveta povedali, že tú či onú krásu máme predsa aj doma na Slovensku. Sme si tak trochu vedomí, že krásy Slovenska ocení viac turista, ako našinec, ktorému všetko okolo seba príde tak trochu prirodzené. Keď si však nasadíme turistické okuliare, začneme Slovensko vnímať úplne inak. Slovensko so svojimi krásami dokáže uspokojiť tých, čo hľadajú oddych, ale aj tých, čo vyhľadávajú dobrodružstvo a dovolenku chcú prežiť aktívne.

KEDY CESTOVAŤ
Výhodou Slovenska je, že zažíva štyri ročné obdobia a každé z nich je mierne. Prepožičia navštívenému miestu osobitú atmosféru. Preto odporúčame cestovať po celý rok.

AKO CESTOVAŤ
Autom, vlakom, bicyklom…hlavne v pohode a s dobrou náladou!

 

 

Milí cestovatelia,
a objavitelia

s radosťou a potešením si Vám dovoľujeme na nasledujúcich stranách predstaviť v poradí už siedme pokračovanie nášho úspešného projektu CESTY OKOLO SVETA pod názvom Dom Pérignon edícia 2021.

Tento unikátny poznávaco-pobytový zájazd privátnym lietadlom, s luxusnými a zážitkovými službami, profesionálnym a skúseným personálom a v neposlednom rade so sofistikovaným a detailne prepracovaným 26-dňovým programom sa uskutoční v atraktívnom jesennom Dušičkovom termíne roku 2021.

vyraz na cestu okolo sveta