DOMINIKÁNSKA REPUBLIKA

DOMINIKÁNSKA REPUBLIKA

Hlavné mesto Santo Domingo
Počet obyvateľov 10,2 mil.
Úradný jazyk španielsky
Rozloha 48 670 km2
Náboženstvo 91% rímsko-katolícke, 8% protestantské
Mena dominikánske peso

Prečo si ako cieľ svojej dovolenky vybrať práve jednu z perál karibského mora, Dominikánsku republiku? Na túto otázku existuje pomerne jednoduchá odpoveď. Biele pláže obklopené palmami a cukrovou trstinou, veľa slnka a celá paleta najrôznejších aktivít. Dominikánsku republiku nájdete na ostrove Hispaniola v Karibskom mori (tretinu ostrova pokrýva štát Haiti). Ostrov je súčasťou Veľkých Antíl a medzi jeho pomyselných susedov patrí na východe Portoriko, na západe Kuba a Jamajka a na severe Bahamy. V okolí Punta Cana nájdete krásne pláže, teplé more a kvalitné hotely. V tejto časti krajiny môžete objavovať tajomný svet pod hladinou mora a to nielen šnorchlovaním, či v člne so skleneným dnom, ale hlavne v marináriu, rezervácii v šírom mori, kde pri koralových útesoch na vás čakajú delfíny, morské levy, žraloky alebo raje. Podobne je na tom aj severná časť pobrežia Bávaro, aj tejto časti dominujú exkluzívne hotely, perfektný servis a krásne more. Karibik ponúka množstvo vodných športov, príležitosti na šnorchlovanie a aj potápanie. Severné pobrežie je síce pre potápačov zaujímavejšie, avšak Atlantik je chladnejší a jeho vody menej priehľadné. Golfových ihrísk tu nájdete viac ako na ktoromkoľvek karibskom ostrove.

KEDY CESTOVAŤ
Priemerné denné teploty sa tu celoročne pohybujú medzi 28 – 31°C s vysokou vlhkosťou tropického vzduchu. Letné obdobie dažďov trvá od mája do októbra, suchšie zimné obdobie nasleduje od novembra do apríla. V čase od augusta do októbra môže oblasťou prechádzať hurikán.

AKO CESTOVAŤ
Leonardo odporúča do Dominikánskej republiky / Punta Cana lety z Viedne i Budapešti s jedným prestupom spol. Air France / KLM, Lufthansa / EW Discover alebo Swiss. Občania SR a ČR cestujúci do Dominikánskej republiky nepotrebujú vstupné víza, postačuje cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov po plánovanom návrate z dovolenky.