ANTIGUA A BARBUDA

ANTIGUA A BARBUDA

Hlavné mesto Saint John’s
Počet obyvateľov 70 000
Úradný jazyk anglický
Rozloha 442 km2
Náboženstvo 74% kresťanské
Mena východokaribský dolár (XCD), akceptuje sa aj USD

Antigua a Barbuda je štát ležiaci vstrednej Amerike medzi Karibským morom a Atlantickým oceánom. Pozostáva z dvoch hlavných obývaných ostrovov a z rady menších ostrovov. Počet obyvateľov Antiguy a Barbudy je približne 91 000, najväčším a zároveň hlavným mestom je St. John’s. Systém vlády, jazyk a kultúra sú silne ovplyvnené Britským impériom, ktorého bola krajina v minulosti súčasťou. Od 1981 sú ostrovy Antigua a Barbuda nezávislým štátom v rámci Spoločenstva národov (Commonwealth). Hlavou štátu je britská kráľovná Alžbeta II. Väčšina obyvateľov sú potomkami otrokov, ale sú tu tiež skupiny Európanov, hlavne z Británie a Portugalska. Asi najznámejšou atrakciou ostrovov sú Nelson‘s Dockyard, historické anglické doky premenené na úžasné múzeum. Ak vás nebaví stále kúpanie sa na tej istej pláži, tak Antigua je miestom presne pre vás. Až 365 rozmanitých pláží vyslovene vábi k výletu po ostrove. Medzi tie najkrajšie patria napríklad Runaway Bay, pokojná zátoka s bielym pieskom a relatívne lacnými hotelmi. Čulý ruch zase panuje na Dickenson Bay s možnosťou rôznych vodných športov a hromadou reštaurácií. Plážovým unikátom je Deep Bay, malá zátoka zaujímavá vďaka 100 rokov starému vraku lode, ktorý „kotví“ v jej strede necelých 100 metrov od brehu.

KEDY CESTOVAŤ
Ostrovy majú teplú, tropickú klímu s vyrovnanými teplotami okolo 28 – 31 °C po celý rok, čo robí z Antiguy a Barbudy obľúbenú turistickú destináciu. Najdaždivejšie obdobie je počas hurikánovej sezóny od júla do októbra.

AKO CESTOVAŤ
Leonardo odporúča na Antigua lety z Viedne s jedným prestupom spol. Austrian alebo Condor. Krátky stopover / zastávka v Miami je atraktívnym spestrením dovolenky. Občania SR a ČR cestujúci na Antigua na menej ako 90 dní nepotrebujú vstupné víza. Stačí cestovný
pas platný minimálne 3 mesiace po plánovanom návrate z dovolenky. 

O prípadných zmenách alebo úpravách podmienok na vstup do krajiny a o aktuálne najvýhodnejších leteckých spojeniach vás budeme informovať pri rezervácii zájazdu.