ARGENTÍNA

ARGENTÍNA

Hlavné mesto Buenos Aires
Počet obyvateľov 47,3
Úradný jazyk španielčina
Rozloha 2 780 400 km2
Náboženstvo 76,5% kresťanské, 11,3% agnostické, 9% evanjelické
Mena Argentínske peso

Argentína sa rozprestiera v južnej časti Južnej Ameriky a jej územie sa delí na 23 provincií. Na východnej strane sa tiahne pobrežie Atlantického oceánu dlhé 4984 kilometrov. Krajina sa delí na dve kontrastné územia. Zatiaľ čo západnú časť zaberá vysokohorský systém Ánd, na východe sa rozprestierajú rovinaté pláne.

Argentína je ôsma najväčšia krajina na svete a zároveň je najväčšou španielsky hovoriacou krajinou na svete.
História Argentíny sa začína španielskou kolonizáciou Ameriky, ktorá sa začala koncom 15. storočia. Ku skutočnej kolonizácii však došlo až v 18. storočí. Argentína získala nezávislosť od Španielska relatívne skoro. Vyhlásenie nezávislosti sa udialo v roku 1810. Nasledovalo veľmi nepokojné obdobie. Občianska vojna v krajine zúrila až do roku 1862. Potom sa všetko takmer na jedno storočie zmenilo. Po skončení občianskej vojny si Argentína začala užívať nevídané obdobie pokoja, ktoré bolo sprevádzané masívnymi imigračnými vlnami z Európy.
Ekonomike sa darilo mimoriadne dobre. Na začiatku 20. storočia patrila Argentína medzi 7 najbohatších krajín sveta. Problémy nastali až v 30-tych rokoch minulého storočia, kedy sa veci začali zhoršovať.
Názov krajiny Argentína pochádza z latinského slova argentum, čo znamená striebro.

KEDY CESTOVAŤ
Argentína má od severu po juh dĺžku viac ako 4000 kilometrov. Cez to všetko ju možno považovať za celoročnú destináciu. Podnebie v jednotlivých častiach je veľmi rozmanité. Smerom od severu na juh klesajú teploty. Južná pologuľa má ročné obdobia obrátené – leto (december – marec), zima (jún – august). V Buenos Aires bude v januári okolo 25, v júli okolo 12 stupňov Celzia.

AKO CESTOVAŤ
Z Viedne do Argentíny odporúčame letieť s jedným prestupom let. spoločnosťou Lufthansa alebo Air France.
Slovenskí občania majú bezvízový vstup do krajiny pokiaľ pobyt nepresahuje dobu 90 dní. Pas musí byť platný aspoň 6 mesiacov po vstupe do krajiny.

O prípadných zmenách alebo úpravách podmienok na vstup do krajiny a o aktuálne najvýhodnejších leteckých spojeniach vás budeme informovať pri rezervácii zájazdu.