ŠPANIELSKO

ŠPANIELSKO

Hlavné mesto Madrid
Počet obyvateľov 46,94 mil
Úradný jazyk španielský
Rozloha 505 990 km2
Náboženstvo 68% katolíci, 25% ateisti
Mena euro

Španielsko ležiace na juhozápade Európy na Pyrenejskom polostrove ponúka skutočne rozmanité lákadlá od prírodných krás, cez typickú španielsku kultúru až po skvelé prímorské letoviská. Španielsko jednoducho dokáže uspokojiť aj náročných turistov. K územiu Španielskeho kráľovstva patria aj Baleárske ostrovy v Stredozemnom mori, Kanárske ostrovy v Atlantickom oceáne pri pobreží Afriky a dve enklávy v severnej Afrike, Ceuta a Melilla pri Maroku. S plochou 505 990 km² je Španielsko druhou najväčšou krajinou Európskej únie. Región Costa del Sol (Slnečné pobrežie) sa rozprestiera v južnej časti krajiny, je dominantou andalúzskej provincie. Na 300 km pobreží Costa del Sol nájdeme známe letoviská ako Marbella, Estepona, Manilva, La Cala, Fuengirola, Benalmádena a Torremolinos. Hoci je Costa del Sol kúskom rušného a na pamiatky bohatého Španielska, ponúka ďaleko väčší pokoj, oddych a krásne, priam nedotknuté prostredie. Môže sa pochváliť celoročne príjemnou klímou s viac ako 300 slnečnými dňami. Takmer 150 kilometrov pobrežia pokrývajú dokonalé pláže omývané smaragdovým morom. Pre aktívnych dovolenkárov sú tu pláže ideálne na športovanie a s vodnými atrakciami. Nájdu sa pláže rušné s hudbou a barmi. Nechýbajú ani pokojné pláže či romantické zátoky s dokonalým súkromím. Costa del Sol je tiež vychýrenou destináciou pre milovníkov golfu.

KEDY CESTOVAŤ
Oblasť Costa del Sol má príjemné počasie počas celého roka. Podnebie je stredomorské s teplými letami a miernymi zimami. Zimy sú bohaté na zrážky. V letných mesiacoch sa denné teploty vyšplhajú na 30 a viac stupňov, more má 23 až 25°C. V zimnom období ovplyvňuje počasie chladné prúdenie od Atlantického oceánu. Citeľne zníži teplotu vzduchu i mora.

AKO CESTOVAŤ
Leonardo odporúča do Španielska / Malaga priame lety z Viedne spol. Austrian. Občania SR a ČR cestujúci do Španielska nepotrebujú vstupné víza, stačí platný občiansky preukaz alebo cestovný pas.

O prípadných zmenách alebo úpravách podmienok na vstup do krajiny a o aktuálne najvýhodnejších leteckých spojeniach vás budeme informovať pri rezervácii zájazdu.