GRÉCKO

GRÉCKO

Hlavné mesto Atény
Počet obyvateľov 10 773 000
Úradný jazyk grécky
Rozloha 131 957 km2
Náboženstvo 98% grécko-katolícke, 1,3% islamské, 0,7% iné
Mena euro

Mykonos, súčasť Kyklád má niečo vyše 10 000 obyvateľov, z ktorých väčšina obýva najväčšie mesto Mykonos, ležiace na západnom pobreží. Snehobiele kubické domčeky s plochými strechami a modrými dverami a okenicami sú typické pre kykladskú architektúru. Krivolaké kamenné uličky lemujú obchodíky, taverny, bary a butiky. Atmosféru mesta dotvárajú pelikány, ktorí sú maskotmi tohto ostrova. Turizmus je hlavnou obživou ostrovanov, ale známy je aj kozmopolitným nočným životom. Každoročne ostrov navštívi množstvo zahraničných celebrít. Väčšina obľúbených pláží je na južnej časti ostrova. Všetky sú piesočné a turistom ponúkajú okrem kúpania aj športové vyžitie. Najznámejšie z nich – Paradise a Super Paradise – sú navyše dejiskom večerných plážových party. Krásne sú tiež pláže Agios Stefanos a Agios Ioannis na západnom pobreží.
Kréta s hlavným mestom Heraklion je najväčší grécky ostrov a súčasne piaty najväčší v Stredozemnom mori. Považuje sa za kolísku európskej civilizácie. Má rozlohu 8 336 km² a tiahne sa v dĺžke 260 km v smere východ – západ. Podnebie na ostrove je subtropické, typicky stredomorské. Hory bývajú pokryté snehom, vo vyšších polohách vydrží snehová pokrývka často až do júna. So svojimi približne 300 slnečnými dňami patrí Kréta spolu s Cyprom k najslnečnejším ostrovom Stredomoria.
Costa Navarino je moderná turistická lokalita v juhozápadnom Peloponéze, v jednej z najmenej objavených častí stredomorského pobrežia. Mix 4 500 rokov histórie tejto oblasti, najmodernejších hotelových služieb, špičkových golfových ihrísk a úžasných piesočnatých pláží je zárukou luxusnej dovolenky.

KEDY CESTOVAŤ
Do gréckych prímorských lokalít je najlepšie cestovať v období máj až október.

AKO CESTOVAŤ
Leonardo odporúča do Grécka priame lety z Viedne spol. Austrian. Občania SR a ČR cestujúci do Grécka nepotrebujú vstupné víza, stačí platný občiansky preukaz alebo cestovný pas.