MADAGASKAR

MADAGASKAR

Hlavné mesto Antananarivo
Počet obyvateľov 20 653 556
Úradný jazyk malgaština, francúžština
Rozloha 587 041 km2
Náboženstvo 85% kresťanstvo, 5% ľudové náboženstvá
Mena Ariary

Madagaskar, štvrtý najväčší ostrov sveta, je možno najexotickejšie miesto na našej planéte. Bývalá francúzska kolónia je plná tajomstiev, nekonečných pralesov s neuveriteľnou faunou a flórou a s minimom turistov. Vďaka tomu, že sa pred 160 miliónmi rokov odtrhol od Afriky, sa na ňom začal vytvárať jedinečný ekosystém. Vašim tieňom budú mohutné baobaby, vašimi kamarátmi okaté lemure, predmetom vášho záujmu stovky druhov orchideí, 170 druhov paliem, viac ako tretina svetovej populácie chameleónov, či endemické rastliny a živočíchy, ktoré nenájdete nikde inde. Niektoré oblasti tohto ostrova boli pre svoju mimoriadnu krásu a biologický význam vyhlásené za národné parky a rezervácie. Bol dokonca medzi prvými krajinami sveta, ktorý začal budovať systém chránených oblastí. Na Madagaskare nežije žiadny jedovatý živočích a krajina je najväčším svetovým producentom vanilky. Turisticky najvyhľadávanejšou lokalitou krajiny je 312 km2 veľký ostrov Nosy Be, ktorý leží 8 km od severozápadného pobrežia Madagaskaru. Vulkanický ostrov je plný vôní kávy, kakaa, škorice a vanilky, ktoré sa tu pestujú. Prírodným skvostom je Národný park Lokobe, atrakciou sú tiež sopečné jazerá. Najkrajšie piesočnaté pláže sú na okolitých malých ostrovoch, kde je aj výborné šnorchlovanie a potápanie.

KEDY CESTOVAŤ
Na ostrov Nosy Be sa dá cestovať viac – menej po celý rok. Sú tu dve sezóny: suchá od mája do októbra a daždivejšia od novembra do apríla, kedy je ale najteplejšie. Celoročne sa teplota vzduchu pohybuje medzi 29 – 32 °C, more má 26 – 29 °C, najviac zrážok je v období december – február.

AKO CESTOVAŤ
Leonardo odporúča na Madagaskar / Nosy Be lety z Viedne s jedným prestupom spol. Ethiopian. Občania SR a ČR cestujúci na Madagaskar potrebujú vstupné víza a cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov po plánovanom návrate z dovolenky. Turistické víza získate priamo na letisku Nosy be alebo Antananarivo za poplatok 35 €. Pri vstupe na Madagaskar sa vyžaduje vakcinácia proti žltej zimnici (medzinárodný očkovací preukaz), pokiaľ je vstup do krajiny z niektorej africkej krajiny s jej výskytom.

O prípadných zmenách alebo úpravách podmienok na vstup do krajiny a o aktuálne najvýhodnejších leteckých spojeniach vás budeme informovať pri rezervácii zájazdu.