SEYCHELY

SEYCHELY

Hlavné mesto Victoria
Počet obyvateľov 90 900
Úradný jazyk kreolský, anglický, francúzsky
Rozloha 455 km2
Náboženstvo 82% rímsko-katolícke, 8% protestantské
Mena seychelská rupia

Ďaleko od civilizácie ležia ostrovy ukrývajúce romantické pláže, krištáľovo čistý oceán, či malebné zátoky s bielym pieskom, ktorý kontrastuje s farbami všetkých odtieňov pralesa a dúhovým podmorským svetom pestrofarebných rýb a koralov. Presne takto vyzerajú Seychely, nikde na svete nenájdete tak krásnu prírodu, ako na týchto tropických ostrovoch. Seychely tvorí 115 neveľkých, roztrúsených ostrovov a ostrovčekov v Indickom oceáne, pričom najväčšie z nich sú Mahé, Praslin, La Digue a Silhouette. Najväčší ostrov Mahé je dlhý 30 km, široký 8 a nájdete na ňom i malé hlavné mesto Victoria. Najznámejšou plážou ostrova je Beau Vallon, kde je sústredených najviac hotelov a reštaurácii. Juh ostrova je pokojnejší, s krajšími plážami aj prírodou. Druhým najväčším ostrovom Seychel je Praslin. Leží 60 km severovýchodne od Mahé a cesta lietadlom vám nezaberie ani 15 minút. Ak sa tam vyberiete rýchloloďou, cestovať budete hodinu. Pozdĺž pobrežia sa striedajú malebné zálivy s krásnymi dlhými plážami, na prvý pohľad ukryté pred očami turistov, ako napríklad Anse Lazio.

KEDY CESTOVAŤ
Na Seycheloch sa dá dovolenkovať po celý rok. Ročné obdobia tu určujú pasáty. V čase od októbra do apríla prinášajú prúdy teplého a vlhkého vzduchu od severozápadu, od mája do septembra chladnejšie a suchšie počasie od juhovýchodu. V prechodných obdobiach panuje bezvetrie. Dážď sa vyskytuje počas celého roka a prichádza v náhlych a krátkych prívaloch. Teploty sa celoročne pohybujú medzi 28 – 30°C, more má príjemných 26 – 27°C.

AKO CESTOVAŤ
Leonardo odporúča na Seychely lety s jedným pohodlným prestupom z Viedne i Budapešti spol. Emirates, Qatar, Etihad alebo Turkish. Krátky stopover / zastávka na ceste späť v Emirátoch alebo Katare je atraktívnym spestrením dovolenky. Občania SR a ČR cestujúci na Seychely na menej ako 90 dní nepotrebujú vstupné víza. Stačí cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov po plánovanom návrate z dovolenky. V prípade príletu pasažierov z africkej destinácie je pri vstupe do krajiny nevyhnutné predložiť potvrdenie o vakcinácií proti žltej zimnici (medzinárodný očkovací preukaz).

O prípadných zmenách alebo úpravách podmienok na vstup do krajiny a o aktuálne najvýhodnejších leteckých spojeniach vás budeme informovať pri rezervácii zájazdu.