MIAMI BEACH

MIAMI BEACH

Hlavné mesto Washington D.C.
Počet obyvateľov 310 mil.
Úradný jazyk anglický
Rozloha 9 631 418 km2
Náboženstvo 35% kresťanské, 17% baptistické, 7% metodisti, 2% židovské
Mena americký dolár (USD)

Florida je „Mekka“, do ktorej pravidelne prúdia celebrity i smrteľníci z rôznych kútov sveta vychutnávať „americkú jazdu“ a nádherné slnečné pláže, leží v najjužnejšom cípe Spojených štátov amerických. Florida je miestom, kde si na svoje prídu všetci. Tí, čo utekajú zo zovretia povinností a hľadajú relax, pohodu či zábavu. A tiež tí aktívnejší, túžiaci zažiť čo najviac z dostupných atrakcií „Slnečného štátu“. Pre Floridu je typické aj podnebie, ktoré dá o sebe vedieť, predovšetkým Európanom, hneď po príchode do krajiny. Pocítite zásah teplého vlhkého vzduchu, ktorý je výsledkom subtropického podnebia dominujúceho prevažnej väčšine územia. Len v najjužnejších častiach vládne tropické podnebie. Polostrov, na ktorom sa štát Florida rozprestiera, obmývajú na jednej strane vody Mexického zálivu a z druhej, východnej strany Atlantického oceánu. Najkrajšie floridské pláže sú na pobreží Mexického zálivu. Teplota vody tu dosahuje až 28 °C (v lete), pláže sú široké, bielopiesočnaté a dlhé i niekoľko desiatok km. Atlantické pobrežie má v priemere o 2 – 3 °C nižšiu teplotu vody a dominuje tu zlatistý piesok na nekonečných plážach s bohatým športovým vyžitím a plážovým životom.
Nádherné budovy a nádherní ľudia, top služby, pestrý nočný život to všetko robí z Miami beach najznámejšiu pláž celej Floridy. Kvôli svojmu počasiu, ktoré je až na výnimky vždy dokonalé a nikdy nekončiacej zábave, získal povesť najteplejšieho a najslobodnejšieho mesta v USA.

KEDY CESTOVAŤ
Na Miami sa dá dovolenkovať viac – menej po celý rok. V lete je nie len teplo, ale aj vlhko. Najviac zrážok je v období júl – október, kedy hrozia aj silné búrky, resp. až hurikány. Najteplejší mesiac je august s priemernou teplotou 32 °C a najchladnejší február s 24 °C.

AKO CESTOVAŤ
Leonardo odporúča na Miami priame lety z Viedne spol. Austrian. Občania SR a ČR cestujúci na Miami / USA potrebujú vstupné víza, resp. cestovnú autorizáciu ESTA (info v CK) a cestovný pas platný minimálne do plánovaného návratu z dovolenky.

O prípadných zmenách alebo úpravách podmienok na vstup do krajiny a o aktuálne najvýhodnejších leteckých spojeniach vás budeme informovať pri rezervácii zájazdu.

Milí cestovatelia,
a objavitelia

s radosťou a potešením si Vám dovoľujeme na nasledujúcich stranách predstaviť v poradí už siedme pokračovanie nášho úspešného projektu CESTY OKOLO SVETA pod názvom Dom Pérignon edícia 2021.

Tento unikátny poznávaco-pobytový zájazd privátnym lietadlom, s luxusnými a zážitkovými službami, profesionálnym a skúseným personálom a v neposlednom rade so sofistikovaným a detailne prepracovaným 26-dňovým programom sa uskutoční v atraktívnom Veľkonočno – májovom termíne roku 2021.

vyraz na cestu okolo sveta