Aktuálne ponuky

ISLAND – JAZDA MESAČNOU KRAJINOU

  • Sadnite si za volant a vyberte sa objavovať krásy najexotickejšej krajiny Európy
  • Čaká na vás krajina sopiek, ľadovcov, lávových polí, vikingských ság a nezameniteľnej prírody
  • Itinerár, ktorý sme pripravili, vás povedie tými najzaujímavejšími časťami Islandu
  • Zlatý okruh, dramatické južné pobrežie Islandu, Reykjanský polostrov, ale aj Dúhové hory a ľadovcová zátoka
  • Okrem tradičných „sightseeing“ stopov ponúka Island aj množstvo atraktívnych a adrenalínových aktivít
  • Šoférovanie na Islande je vďaka dobrému značeniu, ale aj nekomplikovanej cestnej sieti, hračkou
  • Prenájom auta (SUV alebo minivan), kvalitné ubytovanie s raňajkami a overený cestovný itinerár v cene!


PROGRAM ZÁJAZDU

1.DEŇ / ODLET NA ISLAND
– odlet z Viedne alebo Budapešti do Reykjaviku (priamy let alebo s 1 prestupom).
– po pristátí na letisku Keflavík a prevzatí auta, 45 minútová jazda do centra Reykjavíku.
– ubytovanie a prvá noc v najsevernejšom hlavnom meste planéty.
Ubytovanie – Reykjavík

2.DEŇ / REYKJAVÍK
– po raňajkách čas na spoznávanie Reykjavíku, Hallgrimov kostol, známa Harpha, nenápadný Solfár na pobreží. Všetko zvládnete dlhšími prechádzkami. Zájdete si až k majáku? Alebo si kvôli vyhliadke zájdete do Perlanu a zároveň sa dozviete zaujímavosti o Islande?
– aktívnejší už dnes môžu zaradiť do programu vyhliadkovú plavbu za veľrybami, prípadne hike na neďalekú sopku Thrihnukagigur spojenú so zostupom závesnou plošinou (cable lift) do jej magmovej komory. (výlet treba zabezpečiť v dostatočnom predstihu)
Ubytovanie – Reykjavík

3.DEŇ / ZLATÝ OKRUH
– po raňajkách a odubytovaní sa celodenný výlet za klasikami Islandu: Národný park Thingvellir, vodopád Gullfoss, geotermálne polia a známy Geysir, sopečný kráter Kerid s kryštálovo čistou vodou.
– akčnejší majú aj dnes možnosť vyskúšať niečo výnimočné! Čo takto potápanie alebo šnorchlovanie v tektonickej trhline Silfra v Thingvellire?
Ubytovanie – Ásborgir

4.DEŇ / DRAMATICKÉ JUŽNÉ POBREŽIE
– po raňajkách a odubytovaní sa celodenný výlet južným pobrežím Islandu, vodopády Seljalandsfoss, Skógafoss, ľudové múzeum Skógar, ľadovec Mýrdalsjökull a Sólheimajökull.
– dobrodružstvo na dnes? Na Čiernej pláži sa môžete riadne prevetrať pri 2 hodinovej jazde na štvorkolkách. Alebo radšej mrazivá verzia a jazda snežnými skútrami na vrchol ľadovca? (tieto aktivity sa dajú absolvovať aj o dva dni neskôr, keď sa bude touto oblasťou opäť prechádzať)
Ubytovanie – Kirkjubæjarklaustur

5.DEŇ / NÁRODNÝ PARK VATNAJOKULL A ĽADOVCOVÁ LAGÚNA
– po raňajkách a celodenný výlet ďalej na východ južným pobrežím, národný park Vatnajökull, ľahký hike k vodopádu Svartifoss, ľadovcová zátoka Jökulsarlón a kto chce, vyrazí až do homárieho hlavného mesta Islandu Höfn.
Ubytovanie – Kirkjubæjarklaustur

6.DEŇ / MAJESTÁTNE ÚTESY, VULKANICKÉ PLÁŽE
 – po raňajkách a odubytovaní sa vraciame späť na západ. Cestu už trochu poznáme, ale ušetrili sme si návštevu útesov Dverghamrar a Reynisdrangar, polostrov Dyrhólaey a kolónia aliek (papuchálkov)
Ubytovanie – Hvolsvöllur

7.DEŇ / DÚHOVÉ HORY A NÁVRAT DO REYKJAVÍKU
 – raňajky a odubytovanie
 – dnes nás čaká presunovo najnáročnejší aj najdobrodružnejší deň. Cez Þjorsardalurské údolie s výhľadmi na legendárnu sopku Hekla. Highlightom je však určite nádherná hra farieb Dúhových hôr. Tu si spravíte krátky hike a vykúpete sa v prírodných termálnych prameňoch.
 – cesta do Dúhových hôr je akčná a čast z nej sa ide štýlom off-road, po šotolinových cestách. Aj preto sme Vám na cestu po Islande objednali auto s pohonom 4×4.
Ubytovanie – Reykjavík

8.DEŇ / POLOOSTROV REYKJANES A MODRÁ LAGÚNA
 – po raňajkách celodenný výlet na poloostrov Reykjanes a návšteva Krýsuvíku s bublajúcim bahnom a farebnými okolitými horami, dedinka Grindavík, most medzi kontinentmi, či burácajúce útesy Hafnarberg.
 – poobede samozrejmá návšteva najnavštevovanejšieho miesta na Islande – Modrá Lagúna. Oddych v jej horúcich prameňoch si jednoznačne zaslúžime.
Ubytovanie – Reykjavík

9.DEŇ / ODLET DOMOV
– raňajky, odubytovanie, rozlúčka s Islandom a odlet domov

KOMPLETNÚ PONUKU NÁJDETE TU: ISLAND – JAZDA MESAČNOU KRAJINOU

Zájazd radi prispôsobíme Vašim individuálnym požiadavkám! (kratší/dlhší pobyt, ubytovanie, letový itinerár a pod.)

Nezáväzná rezervácia pobytu

Viac informácii o ochrane osobných údajov

Milí cestovatelia,
a objavitelia

s radosťou a potešením si Vám dovoľujeme na nasledujúcich stranách predstaviť v poradí už siedme pokračovanie nášho úspešného projektu CESTY OKOLO SVETA pod názvom Dom Pérignon edícia 2022.

Tento unikátny poznávaco-pobytový zájazd privátnym lietadlom, s luxusnými a zážitkovými službami, profesionálnym a skúseným personálom a v neposlednom rade so sofistikovaným a detailne prepracovaným 26-dňovým programom sa uskutoční v atraktívnom jesennom Dušičkovom termíne roku 2022.

vyraz na cestu okolo sveta